Yükleniyor...

FTX Yeni CEO’su Borsadan Geçen Yıl Para Tahsil Etti

FTX yeni CEO'su geçtiğimiz yıl iflas eden borsadan 690 bin dolar tahsil etmiş.

FTX Japonya ve Avrupadaki Birimleri icin Beklemede

FTX yeni CEO’su geçtiğimiz yıl iflas eden borsadan 690 bin dolar tahsil etmiş.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

John J. Ray III, iflas etmiş kripto borsası FTX’te eski CEO ve kurucu ortak olan Sam Bankman-Fried’ın yerini almıştı. Yeni CEO’nun, geçtiğimiz yıl göreve geldiğinden beri 690 bin dolar tahsil ettiği ortaya çıktı.

Mahkeme Tutanakları Yeni CEO’nun Para Tahsilinde Bulunduğunu Ortaya Koydu

Hala mahkemesi süren iflas etmiş kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın davasında yeni gelişmeler yaşandı. Mahkeme kayıtlarında SBF’nin yerine gelen yeni CEO’nun görevinin ilk haftalarında borsadan yüklü miktarda para tahsil ettiği fark edildi.

Pazartesi gerçekleştirilen iflas mahkemesi duruşmalarına göre, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in yerine geçen CEO’su John J. Ray III, iflas etmiş borsadan görevindeki ilk haftaları için 690 bin dolar tahsil etti.

Daha önce Enron’u kurtarma çabalarına liderlik etmesiyle tanınan ve aynı zamanda bir avukat olan Ray, FTX’in iflasını ve alacaklılara borçlu olduğu milyarlarca dolarlık varlık arayışının başında.

Ray, 11 Kasım 2022’de FTX’e katıldı ve Aralık ayı sonunda saatlik ücret olarak 690 bin dolara ulaştı. Bunu Delaware İflas Mahkemesi’nde Yargıç John Dorsey’e söyledi. Daha önce mahkemeye saatte 1300 dolar ücret aldığını belirtmişti. Ki bu durum da Ray’in haftada 75 saat kadar çalıştığını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x