FTX'in 1 Milyonun Üzerinde Alacaklısı Olduğu Bildiriliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX’in 1 Milyonun Üzerinde Alacaklısı Olduğu Bildiriliyor

Yeni bir mahkeme dosyasına göre, iflas etmiş kripto borsası FTX'in bir milyondan fazla alacaklısı olabilir.

FTXin 1 Milyonun Uzerinde Alacaklisi Oldugu Bildiriliyor

Yeni bir mahkeme dosyasına göre, iflas etmiş kripto borsası FTX‘in bir milyondan fazla alacaklısı olabilir.

Çok kısa bir süre önce iflas masasına oturan FTX, sektörün kara bulutu olmayı sürdürüyor. İflasa kadar giden süreçte zaten birçok sorunu beraberinde getiren borsanın verdiği zararlar büyüyor. Alacaklı olduğu bildirilen 100 bin kişinin 1 milyona ulaşabileceği belirtiliyor.

FTX’in 100 Binden Fazla Alacaklısı Var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve geçen hafta iflas başvurusunda bulunan kripto borsası FTX, bu iflasın ne kadar karmaşık olacağının bir işareti olarak bir milyondan fazla alacaklıya sahip olabileceğini söyledi.

Pazartesi günü federal mahkeme veri tabanı sistemi PACER’e eklenen bir mahkeme dosyasına göre, “Borçluların dilekçelerinde belirtildiği gibi, Bölüm 11 davalarında yüz binden fazla alacaklı var. Aslında, bir milyondan fazla alacaklı olabilir.”

ftx1

FTX’in ayrıca, özellikle müşterilerinin e-posta adresleri zaten kayıt altında olduğu için, alacaklılara iflas bildirimlerini fiziksel ikametgahları yerine e-posta yoluyla tebliğ edebilmeyi talep ediyor.

Dosyada, FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III yönetiminde şirketin, sayısız yan kuruluşu ve ilgili iflas süreçleri hakkında hukuk, siber güvenlik ve adli tıp danışmanlarıyla birlikte çalıştığı belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x