Yükleniyor...

FTX’in Çöküşünden Sonra SEC Baskısı Yüzde 183 Arttı!

SEC tarafından düzenlenen kripto paralar ile ilgili eylemler, FTX'in iflasından sona büyük oranda artış gösterdi.

SEC

SEC tarafından düzenlenen kripto paralar ile ilgili eylemler, FTX’in iflasından sona büyük oranda artış gösterdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), FTX’in çöküşünden önceki zaman dilimi içinde son altı yaklaşık altı yaptırım hamlesinde bulundu. FTX’in iflasından sonraki altı aylık dönem boyunca yaklaşık olarak 17 tane düzenleme eyleminde bulunan SEC, önceki döneme göre baskı oranını yüzde 183 artırdı. Ayrıca SEC için karşılaştırılan 6 aylık zaman dilimine geçtiğimiz günlerde Binance ve Coinbase’e açmış olduğu davalar dahil edilmedi. Son iki davanın dahil edilmemesine rağmen yüzde 200’e yakın oranla düzenleyici faaliyetlerini artıran SEC, global anlamda adından söz ettirmeye devam ediyor.

76805e6c a6d1 4c6c 987a bfc98597a790

SEC’e Yönelik Söylemler Artıyor: “FTX’i Denetlemede Yetersiz Kaldınız!”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in Binance ve Coinbase’i karşısına almasından sonra kripto ekosistemi daha da çalkantılı bir hala aldı. Pek çok yetkili isimden, şirketlerden ve sosyal medya fenomenlerinden konuya dair şaşırtıcı yorumlar geliyor. Özellikle de SEC’in FTX’i denetlemesinde başarısız olduğuyla ilgili birçok tartışma konusu başlatıldı.

SEC’in bazı kripto borsaları üzerindeki denetiminin yetersiz kaldığını belirten yatırımcılar, son günlerdeki olayları da ele alarak görüşlerini sert bir şekilde ifade ediyor. Haber akışının bu denli önem olması, kripto yatırımcılarının dikkatini SEC ve kripto borsalarına çevirdi.Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x