Yükleniyor...

FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Bahamalar’da Tutuklandı

Kripto para borsası FTX'in Kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın Bahamalar'da tutuklandığı bildirildi.

FTXin Eski CEOsu Sam Bankman Fried Bahamalarda Tutuklandi

Kripto para borsası FTX’in Kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Bahamalar‘da tutuklandığı bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried, FTX krizinin başrol oyuncularından birisi. Uzun bir süredir batan kripto borsası hakkında ciddi çalışmalar yürütülüyor. Bu süreç içerisinde de eski CEO ile ilgili bir yaptırım uygulanmamıştı. Hatta aksine SBF, medyada çarpıcı şekilde gündeme gelen röportajlara dahil oldu. Kısa bir süre önce mahkemede sanal olarak ifade vereceğini açıklayan SBF, Bahamalar’da yakalandı.

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da Tutuklandı

SBF, FTX çöküşünden bu yana Bahamalar’dan ayrılmamıştı. ABD’ye gittiği takdirde tutuklanacağını düşünmüyordu ancak, ters köşe yaşadı ve tutuklandı.

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder tarafından yapılan yazılı açıklamada, FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried’ın Bahamalar polisi tarafından tutuklandığı kaydedildi.

Açıklamada, Bankman-Fried’ın tutuklanmasının ABD’nin suç duyurusu ve muhtemel iade talebine dair resmi bildirimin ardından yapıldığı aktarıldı.

Bahamalar Başbakanı Philip Davis de konuya ilişkin; “Bahamalar ve ABD, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek FTX ile bağlantılı tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip.” değerlendirmesinde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x