Yükleniyor...

FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Hakkında Gelişme!

FTX krizinin tanınan yüzü Sam Bankman-Fried'ın duruşma takvimi ve kefalet durumu, sıradaki duruşmada değerlendirilecek.

sbf

FTX krizinin tanınan yüzü Sam Bankman-Fried’ın duruşma takvimi ve kefalet durumu, sıradaki duruşmada değerlendirilecek.

Bir ABD yargıcının konuya ilişkin açıklamalarda bulunması üzerine, BankmanFriedın kefalet şartıyla serbest bırakılırsa hangi kısıtlamalara tabi tutulacağını ve 2 Ekim tarihindeki dolandırıcılık davasınının ertelenip ertelenmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Ayrıca Manhattan‘da bulunan federal savcılar, Bankman-Fried’i kendi hedge fonu olan Alameda Research‘teki zararlarını örtmek amacıyla FTX müşterilerinin hesabından milyarlarca dolar çalmak ile suçladı. FTX krizinden bu yana olaya dair gelişmeler devam ediyor.

Bankman-Fried Şuan için 12 Suçlamayla Karşı Karşıya

Cezaevi Hucre 1024x623 1

Bir zamanların en popüler ve yüksek hacme sahip kripto borsalarından olan FTXin batması üzerine birçok olay gelişti. Özellikle de eski CEO Bankman-Fried adına ortaya onlarca suçlama atıldı ve bu suçlamalar günümüzde de devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru savcılar, BankmanFried‘a yeni dolandırıcılık vakaları ve komplo suçlarında bulundular.

Geldiğimiz sürece bakıldığında ise, 12 tane farklı suçlamayla karşı karşıya kalan BankmanFried, Ocak ayında kendisine yöneltilten 8 suçlamayı reddetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner