Yükleniyor...

FTX’in İflas Başvurusu, 1,24 Milyar Dolar Nakit Bakiye Gösteriyor

FTX Group'un iflas başvurusu, çökmüş olan kripto para borsasının ve birkaç bağlı firmanın toplam nakit bakiyesinin 1,24 milyar dolar olduğunu gösterdi.

FTXin Iflas Basvurusu 124 Milyar Dolar Nakit Bakiye Gosteriyor

FTX Group‘un iflas başvurusu, çökmüş olan kripto para borsasının ve birkaç bağlı firmanın toplam nakit bakiyesinin 1,24 milyar dolar olduğunu gösterdi.

FTX’in mali danışmanı olarak önerilen Alvarez & Marsal North America LLC‘nin belgesinde, ticaret şirketi Alameda Research ve ilgili firmaların yaklaşık 401 milyon dolar nakit bakiyesi olduğu belirtildi. Daha önceki mahkeme belgeleri FTX’e bağlı kuruluşların en büyük 50 teminatsız alacaklılarına toplam 3,1 milyar dolar borçlu olduğunu gösteriyordu.

FTX’in İflas Başvurusunda 1,24 Milyar Dolarlık Nakit Olduğu Görüldü

FTX Group’un iflas başvurusu, çökmüş olan kripto para borsasının ve birkaç bağlı firmanın toplam nakit bakiyesinin 1,24 milyar dolar olduğunu ortaya çıkardı.

Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğu, 11 Kasım’da kaotik bir iflasa sürüklenerek potansiyel olarak bir milyondan fazla alacaklı bıraktı ve kripto sektöründe kargaşa yarattı.

FTX borsa platformları arasında FTX Japan’ın nakit bakiyesinin 171,7 milyon dolar olduğu belirtildi. Alameda Research ve ilgili firmaların da yaklaşık 401 milyon dolar nakit bakiyesi olduğu dosyada bildiriliyor.

Dosyada, 20 Kasım itibariyle yapılan son sayım, “borçluların 16 Kasım Çarşamba günü itibariyle kanıtlayabilecek durumda olduklarından önemli ölçüde daha yüksek nakit bakiyelerini tanımlıyor” açıklaması yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner