Yükleniyor...

FTX’in Müşterilerinin İsimleri Açıklanmayacak

FTX, iflas davasında yer alan müşteri isimlerini tüm dava dosyalarından çıkarmak için mahkemeden onay aldı.

FTX

FTX, iflas davasında yer alan müşteri isimlerini tüm dava dosyalarından çıkarmak için mahkemeden onay aldı.

Geçtiğimiz gün ABD’li bir yargıç, iflas davasında FTX’in lehine bir karar verdi. Hukuksal süreçlerle mücadele eden FTX, mahkemeden, müşterilerinin isimlerinin dava dosyalarından çıkarılmasını talep etti. ABD İflas Yargıcı John Dorsey, bu talebi mantıklı buldu ve haklı gerekçelerle FTX müşterilerinin isimlerini dava süreçlerinden çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX müşterilerinin adları, ABD İflas Mahkemesi’nde açıklanmayacak.

FTX’in Müşterilerinin İsimleri Dava Dosyalarından Çıkarılacak

ABD İflas Yargıcı John Dorsey, FTX’in bireysel müşteri adlarının iflas dosyalarından çıkarılmasına karar verdi. Yargıç Dorsey, bu kararın gerekçesi olarak, en önemli konunun müşteri güvenliği olduğunu söyledi.

Dorsey, FTX’in talebi üzerine müşteri adları konusundaki süreci değerlendirdi. Yargıç, müşterilerinin adlarının dava dosyasında yer alması ve hukuksal süreçlerde sergilenmesinin riskli olabileceğini belirtti. Dorsey’e göre, aksi halde insanlar dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı riskine girebilir.

Yeniden yapılanma ve hizmetlerini tekrar başlatma planları yapan FTX, iflas sürecinde de olumlu adımlar atıyor. Müşterileri konusunda mahkemeye talepte bulunan borsa, lehine karar aldı. Dorsey, müşterilerin herhangi bir dolandırıcılığa kurban gitmeyeceğinden emin olmak istediklerini söyledi.

Daha önce mahkeme, müşteri adları konusunda 3 aylık bir gizlilik kararı vermişti. Geçtiğimiz gün ise mahkemeden çıkan karar, müşteri adlarının dava süresince gizli kalması yönünde oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x