Yükleniyor...

FTX’ten Hodlnaut’a Dolaylı Darbe

Hodlnaut, FTX'te 18 milyon dolar değerinde kripto para bulundurduğunun ortaya çıkmasından sonra toparlanma yolunda bir darbe daha aldı.

FTXten Hodlnauta Dolayli Darbe

Hodlnaut, FTX’te 18 milyon dolar değerinde kripto para bulundurduğunun ortaya çıkmasından sonra toparlanma yolunda bir darbe daha aldı.

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş, kripto firmalarını iflasın eşiğine kadar getirebiliyor. Ağustos ayında kripto kredi şirketi Hodlnaut da piyasa koşullarına ayak uydurabilmek için çözümü para çekim işlemlerini durdurmakta buldu. Bu hafta ise FTX para çekim işlemlerini sonlandırdı. Zaten iflas bayrağını çeken Hodlnaut, FTX’in de bu kararı almasıyla birlikte büyük zarara uğradı.

FTX Krizi, Hodlnaut’un Önünü Kesti

Hodlnaut‘un geçici yargı yöneticileri tarafından 28 Ekim’de yayınlanan bir rapora göre, Hodlnaut varlıklarının yüzde 95’inden fazlasını merkezi borsalarda konsolide etti. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve stablecoin’ler dahil 18.1 milyon doları FTX’te tuttu.

FTX müşterileri, FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün hassas finansal durumunu ortaya çıkaran rapordan kaynaklanan bir likidite sıkışıklığının ardından şu anda borsadan fon alamıyor.

Hodlnaut’un yöneticileri tarafından hazırlanan raporda, firmanın çalışanlarının Temmuz ayının başı ile çekimlerin durdurulduğu tarih arasında toplam 550 bin dolar çekildiği de belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x