Yükleniyor...

FTX’ten Singh SEC Tarafından Suçlandı

FTX'in eski mühendislik direktörü Nishad Singh, ABD'de kendisine yöneltilen suçlamaların ardından iş birliğine hazır olduğunu dile getirdi.

FTX Eski CEOsu SBF Yedi Davada Sanik Olacak

FTX‘in eski mühendislik direktörü Nishad Singh, ABD’de kendisine yöneltilen suçlamaların ardından iş birliğine hazır olduğunu dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singh suçlamaların yanı sıra soruşturmada iş birliği yapmayı da kabul etti. Singh, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’a yönelik suçlamalar için iş birliği yapacak.

FTX Eski Mühendislik Direktörü İş Birliğini Kabul Etti

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Aralık ayında kendisine yöneltilen sekiz suçlamayı reddetti. Savcılar, Alameda’daki kayıpları kapatmak için milyarlarca FTX müşteri fonunu çaldığını söylüyor.

Bütün bunlar yaşanırken yeni bir gelişme şirketin eski mühendislik direktörü Nishad Singh, suçlamaların ardından iş birliğine hazır olduğunu dile getirdi.

Singh bu konu hakkında şunları söyledi:

“Bütün bunlardaki rolüm için inanılmaz derecede üzgünüm.”

ftx 3

Singh, 2022’nin ortalarında Bankman-Fried’in hedge fonu Alameda Research‘ün FTX müşteri fonlarını ödünç aldığını bildiğini ve müşterilerin farkında olmadığını sözlerine ekledi. Singh, plandan elde edilen geliri kaybedeceğini söyledi.

27 yaşındaki Singh, bir adet elektronik dolandırıcılık, üç adet dolandırıcılık komplosu, bir adet kara para aklama komplosu ve bir adet kampanya finansmanı yasalarını ihlal ederek Amerika Birleşik Devletleri’ni dolandırmak için komplo kurmaktan suçunu kabul etti.

Sam Bankman-Fried bu dönemde 12 suçlamayla yargılanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x