Yükleniyor...

Fujitsu ve Mitsubishi, Metaverse Konusunda Kararlı

Küresel şirketler Fujitsu ve Mitsubishi, Japonya merkezli metaverse projesi Ryugukoku için güç birliği yapacak.

metaverse projeleri

Küresel şirketler Fujitsu ve Mitsubishi, Japonya merkezli metaverse projesi Ryugukoku için güç birliği yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya merkezli şirketler Mitsubishi ve Fujitsu, ülke için bir açık metaverse altyapısı oluşturmak amacıyla “Metaverse Ekonomik Bölgesi” oluşturmaya odaklandı. Küresel şirketlerin bu hamlesinde, Japonya merkezli bankacılık devi Mizuho da yer alıyor.

Dev şirketlerin oluşturduğu bu yeni projenin ismi Ryugukoku olarak belirlendi. Ryugukoku, yerel işletmeler için bilgi yayma, pazarlama ve çalışma tarzı reformu için ortak bir metaverse oluşturmak amacıyla şirketleri buluşturuyor.

Fujitsu ve Mitsubishi, Ryugukoku ile Metaverse’e Sağlam Adım Atıyor

Japonya’da metaverse amacıyla ortak bir proje oluşturuldu. Fujitsu ve Mitsubishi gibi devlerin de aralarında bulunduğu bir grup Japon şirket, Japonya için açık metaverse altyapısı oluşturmak amacıyla “Metaverse Ekonomik Bölgesi” projesine odaklandı.

Bu projeye katılan şirketler, Ryugukoku’nun teknik altyapısını oluşturmak amacıyla, teknolojik yapılarını ve şirket hizmetlerini projeye entegre edecek.

Projeye dahil olan bankacılık devi Mizuho, Ryugukoku projesinde, “metaverse coins” için altyapı sağlayacak. Ayrıca Mitsubishi, “Web3 tipi metaverse finansal fonksiyonlar” için kapasite sağlayacak. Diğer taraftan Sompo Japan Insurance, Web3 için sigorta ve risk politikası geliştirme üzerinde çalışacak.

Japonya’nın en büyük şirketlerinin attığı bu metaverse hamlesi, gelecekte neler olabileceği sorusunu da akıllara getiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x