Yükleniyor...
Sponsored

Futbol Kulübü Flamengo’dan Web3 Ortaklığı

Brezilya futbol liginin en popüler kulüplerinden birisi olan Flamengo, Web3 geliştirmeleri çerçevesinde MoonPay ile ortaklık kurdu.

Futbol Kulubu Flamengodan Web3 Ortakligi

Brezilya futbol liginin en popüler kulüplerinden birisi olan Flamengo, Web3 geliştirmeleri çerçevesinde MoonPay ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block’a göre, Brezilya’da spor faaliyetlerinde bulunan Flamengo, uzun sürelik bir partnerlik anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma neticesinde, işleyiş programları, kullanıcı deneyimleri ve kampanyalar ele alınacak. Web3 alanında hizmet veren MoonPay, kulübün markası altında bir dizi ürün çıkaracak.

Flamengo, Web3 Teknolojisine Dahil Oldu

Kripto para sağlayıcısı MoonPay, Brezilya kulübünün forma sırtında da yer alacak. Futbolcu formalarının numara üstü kısmında adı geçecek olan kripto şirketi, spor dünyasına yayılmak istiyor. Flamengo markası altında yapacağı çalışmalardan biri olan NFT pazarlaması dikkat çekti. MoonPay, platform geliştirmeleri neticesinde NFT üretiminde ve alışverişinde altyapı sağlıyor.

Yapılan bu anlaşmadan elde edilen tüm gelirler taraflar arasında eşit paylaşılacak. Futbol maçları sırasında kişiselleştirilmiş ürünlerin hizmete sunulacağını belirten şirket, kırmızı siyahlı taraftarları yeni teknolojiye dahil etmek istiyor.

Özellikle pandemi döneminin etkisiyle spor faaliyetlerindeki kazanç sistemi değişmişti. Neredeyse tamamen kapanmayla geçen spor günleri, bomboş stadyumlara neden oldu. Gelir kaynaklarından mahrum kalan futbol kulüpleri de zor günlerden geçti. Yeni gelir kapısı arayan spor kulüpleri, kripto paralar ve Web3 teknolojisi üzerinde yoğunlaşmaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x