Yükleniyor...

G7 Görüşmesi Sonrası Fransa’dan İlk Adım: Kripto Para Düzenlemesi Geliyor

Fransa, kripto para sektörü için katı kurallar getirmeye hazırlanıyor.

g7 gorusmesi sonrasi fransadan ilk adim kripto para duzenlemeleri geliyor

Fransa, kripto para sektörü için katı kurallar getirmeye hazırlanıyor. Fransa Maliye Bakanlığı’ndan bir kaynak, önümüzdeki günlerde kripto para sektöründe terörizm finansmanını önlemek amacıyla katı önlemler alınacağını doğruladı:

“Bu hafta bir kararname sunulacak, ardından bu ayın sonuna kadar bir karar verilecek ve kripto para sektöründe yer alan tüm şirketlerinin kurallara uyması için altı ayı olacak.”

Sektörde yer alan kaynaklar, kripto para – kripto para işlemleri de dahil olmak üzere tüm kripto para işlemleri için zorunlu KYC süreçlerinin geldiğini ve bunun iki tür devlet kimliği (ID) gerektireceğini söyledi. Bakanlık kaynağı ise, şimdi yalnızca bir kimlik gerekeceğini ifade etti.

Diğer önemli değişiklik ise, kripto para – kripto para işlemlerinin kaydının tutulması. Şu anda Fransa’da zorunlu kayıt kuralı yalnızca kripto para – fiat borsaları ve kripto para saklama görevlileri için geçerli.

Bakanlık yetkilisi, yaklaşmakta olan önlemlerin arkasındaki ana nedenin kripto para birimleri aracılığıyla terörizm finansmanını önlemek olduğunu söyledi:

”Fransa’da yapmaya çalıştığımız şey, kripto varlıklar yoluyla terörizmin finansmanına karşı savaşmaktır. Ancak genel hedefimiz, kripto varlıklar aracılığıyla yeniliği teşvik etmek. Bu iki mesajı da AB düzeyine taşıyacağız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner