Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Ekonomi G7 Ülkeleri Kripto Paralar Üzerinden Elde Ettiğiniz Karların Peşinde Olabilir

G7 Ülkeleri Kripto Paralar Üzerinden Elde Ettiğiniz Karların Peşinde Olabilir

ABONE OL:google-news

Vergi kurumları, kripto paralar üzerinde elde edilen karları gördükten sonra sert önlemler almak için harekete geçti.

G7 ülkeleri olarak bilinen ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere, kripto para kazançları üzerinden vergi toplamayı düşünüyor. 12 Şubat’ta gerçekleşecek G7 zirvesinde Japonya, kripto para kazançları üzerinden alınacak vergilere ve Merkez Bankası Dijital Paraları üzerinde duracak.

Japonya, geçen zamanlarda regülasyonlar konusunda standartlar oluşturmuştu. COVID-19’dan önce Japonya, regülasyonlar konusunda G20 ülkelerinin liderlerine kitapçıklar dağıtmıştı. Kripto para vergileri, G7 ülkeleri dışına çıktı. İspanya, vergilendirilmemiş kripto para kazançlarını 6000 dolara kadar cezalandırmayı planlıyor. Aynı anda cezalar yanlış evrakların sunumunda da işleyecek.

Hacienda (İspanyol Vergi Dairesi), deniz ötesi kripto para hesaplarına vurgun yapmayı planlıyor. Rusya’da ise kripto para deklarasyon sistemi üzerindeki çalışmalar 2021 finansal yılda devreye girmesi bekleniyor. Güney Kore’de de kripto para vergilerinin 2022’de gelmesi bekleniyor.

Kripto para vergisi Güney Kore’de etkinleştirildi, ama işlem yapanlara tanınan üç aylık süre, borsaların hükumete zamanında yetiştirilemeyeceğine söylendiği zaman öne sürüldü.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar