Yükleniyor...

G7’den Kriptolar için Seyahat Kuralı

7 üyeden oluşan G7 grubu kripto varlıklar için seyahat kuralını konuşmak adına Japonya'da bir araya geldi.

G7 ulkeleri

7 üyeden oluşan G7 grubu kripto varlıklar için seyahat kuralını konuşmak adına Japonya’da bir araya geldi.

G7 komitesi kripto varlıklar için “seyahat kuralının” uygulanmasını ve kripto para birimlerinin düzenlenmesini görüşmek üzere Japonya’da bir araya geldi. Komite kuralın uygulanması için istişarelere başladı.

G7 Ülkeleri Kripto Paralar için Seyahat Kuralını Konuşacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

G7 komitesi geçtiğimiz günlerde Japonya’nın Niigata kentinde bir araya gelerek diğer konuların yanı sıra merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) küresel mali etkilerini ve kripto varlıkların transferini düzenleyen yasaları görüştü.

Tartışmaları özetleyen bir açıklamada komite, CBDC’lerin geliştirilmesine yönelik desteğini yinelerken, bunların şeffaflık, hukukun üstünlüğü, sağlam ekonomik yönetişim, siber güvenlik ve veri korumasına dayandığından emin olmak için daha fazla araştırma yapılması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

g7 stablecoin ve cbdc

Komite üyeleri ayrıca, 3.000 doların üzerinde kripto işlemi gerçekleştiren herhangi bir finans kurumunun gönderenin adını, adresini ve hesap bilgilerini açıklamasını gerektiren tartışmalı “seyahat kuralını” da tartıştı. Açıklamada, Mali Eylem Görev Gücü’nün “seyahat kuralı” da dahil olmak üzere sanal varlıklara ilişkin FATF Standartlarının küresel olarak uygulanmasını hızlandırma çabalarının yanı sıra DeFi düzenlemeleri ve eşler arası işlemler gibi yeni ortaya çıkan riskler üzerindeki çalışmalarını destekledikleri belirtilerek komitenin duruşu netleştirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x