Yükleniyor...

Galatasaray Kendi Taraftar Token’ını Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Türkiye'nin ilk futbol kulübü olan Galatasaray, Blockchain şirketi Chiliz ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Galatasaray Taraftar Token

Türkiye’nin ilk futbol kulübü olan Galatasaray, Blockchain şirketi Chiliz ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kulüp yaptığı açıklamada “Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.” denildi.

Yapılan açıklamaya göre Socios.com üyesi bir taraftar ne kadar çok token sahibi olursa kulübün oylamaya sunduğu konularda da yönlendirici etkisini artıracak. Taraftar, uygulama üzerinden takımla ne kadar çok etkileşime girerse çok özel ve nadir deneyimler için düzenlenecek yarışmalarda ödül kazanacak ve özel hak ve ayrıcalıklardan yararlanma ihtimali o kadar artacak.

Galatasarat Taraftar Token’ı 2020’nin ilk çeyreğinden itibaren Socios.com üzerinden satın alınabilecek. Token satın alma sürecinin son derece zahmetsiz olacağı ve herhangi bir e-ticaret alışverişinden farksız olacağı belirtiliyor.

Galatasaray’ın yönetim kurulu üyelerinden Dorukhan Acar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği taraftar etkileşimi ve küresel taraftar kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla birlikte dijital dönüşüm stratejimizin de bir diğer önemli kilometre taşı olacak.” ifadelerini kullandı.

Socios.com kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna* göre Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x