Yükleniyor...

Galatasaray Token’ının Da Listelendiği İlk Eğlence ve Spor Borsası Chiliz, Uzman İsmi Bünyesine Kattı

Spor ve eğlence alanında lider blockchain fintech sağlayıcısı Chiliz, fintech yatırım uzmanı Mati Greenspan'ın şirkete stratejik danışman olacağını açıkladı.

chiliz

Spor ve eğlence alanında lider blockchain fintech sağlayıcısı Chiliz, fintech yatırım uzmanı Mati Greenspan’ın şirkete stratejik danışman olacağını açıkladı.

Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isim olan Greenspan; analiz, danışmanlık ve para yönetimi hizmetleri sunan Quantum Economics’in kurucusudur. Geleneksel finansal piyasalar ve dijital varlıklar ile ilgili analizleri; Bloomberg, Forbes, Reuters, WSJ gibi üst düzey haber kuruluşlarında yayınlanmaktadır.

Chiliz, taraftarların kulüpler ile etkileşimine ve ‘Fan Token’ları’ adı verilen dijital varlıklarla ödül kazanmasına olanak tanıyan Socios.com’un, hayran oylama ve ödüllendirme platformunun arkasındaki şirket olarak bilinmektedir. Socios.com ortakları arasında; büyük futbol kulüpleri FC Barcelona (BAR), Juventus (JUV), Paris Saint Germain (PSG), Atlético de Madrid (ATM), AS Roma (ASR), CAI Independiente (CAI) gibi devler bulunmaktadır.

Socios.com’a ek olarak Fan Token’ları, dünyanın ilk tokenize spor borsası Chiliz.net’te satın alınabilir ve satılabilir ki bu da hayranların ve kripto para meraklılarının, dünyaca tanınan spor organizasyonlarından dijital varlık ticareti yapmalarına izin verir. Halihazırda JUV ve GAL, Chiliz.net’te  listelenmiştir.

Socios.com’daki Fan Token’ı GAL, 5 Haziran Cuma günü listelendikten sonra ilk birkaç saatte %200 fiyat artışı gördü ve şimdi 4.97 dolar civarında işlem görüyor.

Mati Greenspan ise şunları söyledi: “Bu proje, token pazarını yepyeni bir endüstriye açacağı için son derece heyecan verici. Sevdikleri markalarla ilişkilerini artırmak isteyen yüz milyonlarca sadık hayran, böylece kulüplerinde daha aktif bir rol oynamaktadır.”

Chiliz & Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus ise şunları söyledi: “Mati’nin projemizdeki uzmanlığı, bağlantıları ve tutkusu, dünya çapındaki spor hayranları için büyük bir avantaj olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner