Yükleniyor...

Galaxy Digital, Bitcoin ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

Galaxy Digital, Pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu.

galaxy digital bitcoin etfi icin basvuruda bulundu

Galaxy Digital, Pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’ye sunulan belgeye göre ETF, NYSE Arca borsasında işlem görecek. Bununla birlikte, dosyada saklama hizmeti sağlayıcısı, transfer acentesi gibi detaylar henüz yer almıyor. 

Galaxy, Kanada’da borsada işlem gören bir şirket ve halihazırda CI Financial, CI Galaxy Bitcoin ETF sponsorluğunda bir Kanada Bitcoin ETF teklifinin alt danışmanı olarak görev yapıyor. Söz konusu ürün, geçen ay Toronto Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Bu ürün, Bloomberg hizmetlerinin Galaxy Bitcoin Endeksini kullanıyor. Galaxy Bitcoin ETF, eğer onaylanırsa endeksi fiyatlandırma mekanizması olarak da kullanacak. Söz konusu dosyada şu ifade yer alıyor:

Endeks, ABD doları cinsinden işlem gören tek bir Bitcoin’in performansını ölçmek için tasarlandı.”

Başvuru, firmanın yayımladığı güçlü bir 4. çeyrek raporunun hemen ardından geliyor. CEO Mike Novogratz, kripto para bankasının varlık yönetimi, alım satım ve en yeni eki madencilikte büyüme kaydettiğini söyledi. 4. çeyrek raporu ayrıca şirketin ABD merkezli bir platformda ikincil bir listeleme yapma planlarını da ortaya koydu.

Galaxy Digital başvurusu, NYDIG, Fidelity ve First Trust/SkyBridge gibi önde gelen kurumlar tarafından gerçekleştirilen başvuruların sonuncusunu temsil ediyor. ABD, CI Galaxy Bitcoin ETF de dahil olmak üzere Kanada’da onaylanan Bitcoin ETF’lerinin ardından, başvurularda bir artış yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x