Yükleniyor...

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Üst Düzey Bitcoin Hizmeti Müjdesini Verdi

Yakın zamanda attığı bir tweet'i ile Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, şirketinin Intercontinental Exchange'in iştirakı, kripto para birimi Bakkt ile yakın zamanda yaptığı ortaklıktan 'gurur duyduğunu' söyledi.

wall street bull

Yakın zamanda attığı bir tweet’i ile Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, şirketinin Intercontinental Exchange’in iştirakı, kripto para birimi Bakkt ile yakın zamanda yaptığı ortaklıktan ‘gurur duyduğunu’ söyledi.

İki firma, yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasına göre; büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin satın almasına, ticaretine ve saklamasına izin verecek bir ‘üst düzey’ Bitcoin hizmeti sunmak için bir araya geldi.

Güçlü Kurumsal Talep

2020 yılı, hem Bakkt hem de Galaxy Digital için pek iyi geçiyor denemez. Öncelikle Bitcoin’in dalgalanması sebebiyle kurumsal yatırımcılarda görülen sorunlar, ikinci olarak da Mart ayında pandemi kaynaklı piyasa çöküşü nedeniyle şirketlerin zararlarını artırmaları bekleniyor.

Ancak yine de Bakkt’ın yetkili temsilcisi John Conneely, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şu anda kripto para birimleri için kurumsal talep gördüklerini söyledi.

Wall Street’in riskten korunma fonu yöneticisi efsanevi isim Paul Tudor Jones’un, Mayıs ayında Bitcoin öngörüsünü açıklamasının ardından başlayan furya, endüstri için yeni bir umut ışığı olarak görülüyor.

Galaxy Digital Trading’den Tim Plakas, Bakkt ile ortaklıklarının aynı zamanda kripto para birimi ile ilgili aracılık hizmetlerinin olgunlaşmasının sonucu olduğunu söyledi.

Dijital varlık alanında mevcut olmayan, birincil aracılık hizmetleri sunma yönünde büyük bir baskı var.

Messari’nin araştırmacısı Ryan Watkins da, birden fazla firmanın kurumsal yatırımcılara Bitcoin hizmetleri sunmak için uğraştığının boğa sinyali olarak görülmesi gerektiğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner