Yükleniyor...

Galaxy Digital, Yeni Bitcoin Fonu İçin İlk Onayı Aldı

Mike Novogratz tarafından kurulan dijital varlık yönetimi firması Galaxy Digital, Kanada'da bir Bitcoin fonu başlatacak.

galaxy digital yeni bitcoin fonu icin ilk onayi aldi

Mike Novogratz tarafından kurulan dijital varlık yönetimi firması Galaxy Digital, Kanada’da bir Bitcoin fonu başlatacak.

Pazartesi günü yapılan bir basın açıklamasında, CI Galaxy Bitcoin Fonu ile CI Global Varlık Yönetimi’nin iş birliği yaptığı ve ilk halka arz için menkul kıymet düzenleyicileri tarafından onaylanan bir ön izahname aldığı duyuruldu.

Kapalı uçlu bir yatırım fonu doğrudan Bitcoin’e yatırım yapacak ve Bloomberg Galaxy Bitcoin Endeksi kullanılarak fiyatlandırılacak. Firmalar, fon yatırımcılarına Bitcoin’e “kurumsal kalitede” bir platform aracılığıyla erişim sağlamayı hedefliyor. Galaxy Digital, fonun alt danışmanı olacak ve tüm Bitcoin ticaretini gerçekleştirecek, CI Global ise aracın yöneticisi olarak görev yapacak.

Geçen hafta Galaxy, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 68.2 milyon dolar zarar ederek 2020’nin üçüncü çeyreğinde 44.3 milyon dolar net gelir elde ettiğini açıklamıştı. Firma aynı zamanda, kendisini kurumsal yatırımcılar için “başvurulacak” firma olarak düzenleyeceğini ümit eden iki dijital varlık firmasını da satın aldı.

Bitcoin’in 20.000 Dolar Olacağını Söylemişti

Geçtiğimiz aylarda aktardığımız gibi, Novogratz Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 dolar seviyesine ulaşacağını söylemişti. Ona göre hükümetler ve merkez bankaları, para basma eğilimine devam ettikçe Bitcoin’e olan talep artacak ve varlık yükselmeye devam edecek. Novogratz ayrıca altının da yükselmeye devam edeceğini belirtmişti.

Bitcoin bugün 17.000 dolar seviyesini aşmayı başardı ve yayın saati itibariyle 17.020 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner