Ana Sayfa Haberler Galaxy Digital'in 2018'in İlk Üç Çeyreğindeki Kaybı 136 Milyon Dolar

Galaxy Digital’in 2018’in İlk Üç Çeyreğindeki Kaybı 136 Milyon Dolar

Bloomberg, Mike Novogratz’ın kripto para yatırım bankası Galaxy Digital’in 2018 yılının ilk üç çeyreğindeki kaybının 136 milyon dolar olduğunu iddia ediyor.

Bloomberg’e göre, Galaxy Digital’in 2018’in üçüncü çeyreğinde gerçekleşen ve gerçekleşmemiş zararları, önceki çeyrek sonuçları ile karşılaştırıldığında bu yıl şimdiye kadar 136 milyon dolar seviyesinde kaybı olan bir şirkete bağlı olarak bu çeyrekteki zarar 41 milyon dolara ulaşmış durumda.

Firmanın hisse fiyatı da bu ay yüzde 55 düşerek en düşük seviyeyi gördü. Bu yılın başlarında kurulan şirket, kaybın temel olarak Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi ana kripto para birimlerindeki fiyatların düşmesine bağlı olduğunu açıkladı.

Galaxy Digital, düşen kripto işlem hacimlerinin kendilerini engellediğini ve ticareti geliştirmek ve gülendirmek için çalıştıklarını belirtti. Firma, düşük işlem hacimlerine ek olarak, arbitraj fırsatları için artan rekabetin zarar etmelerini tetiklediğini söylüyor.

Yakın zamanda kurucu Novogratz, son günlerde kripto para birimlerinde görülen düşüşün gelecek sene tercine döneceğini beklediğini ve 2018 yılının Galaxy Digital için zorlu bir yıl olduğunu kabul ettiğini dile getirmişti. Financial Times’a verdiği röportajda Novogratz, 2019’un ilk çeyreğinde finansal kurumların kripto para birimi fonlarına yatırım yapacağı öngörüsünde bulundu.

Kasım ayının başlarında Novogratz, Bitcoin’in 2019’da 20.000 dolar veya daha yüksek seviyesine çıkacağını tahmininde bulunmuştu. İngiltere merkezli Financial News gazetesine verdiği röportajda endüstri uzmanı, Bitcoin’in bu yıl 6.800 dolarlık seviyeyi aşmadan önce bu yıl yaklaşık 8.900 doları görebileceğini dile getirmişti.

Bitcoin fiyatı, 14 Kasım 2018’de ilk kez 5.600 doların altına düştü. Geçen hafta, kripto piyasası daha da geriledi ve Bitcoin 4.000 dolar seviyesinin altına düştü. Şu anda Bitcoin 4.200 dolar seviyelerinde seyrediyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 7 milyar dolara yaklaşmış durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti