Ana Sayfa Haberler Galaxy Digital'in 2018'in İlk Üç Çeyreğindeki Kaybı 136 Milyon Dolar

Galaxy Digital’in 2018’in İlk Üç Çeyreğindeki Kaybı 136 Milyon Dolar

Bloomberg, Mike Novogratz’ın kripto para yatırım bankası Galaxy Digital’in 2018 yılının ilk üç çeyreğindeki kaybının 136 milyon dolar olduğunu iddia ediyor.

Bloomberg’e göre, Galaxy Digital’in 2018’in üçüncü çeyreğinde gerçekleşen ve gerçekleşmemiş zararları, önceki çeyrek sonuçları ile karşılaştırıldığında bu yıl şimdiye kadar 136 milyon dolar seviyesinde kaybı olan bir şirkete bağlı olarak bu çeyrekteki zarar 41 milyon dolara ulaşmış durumda.

Firmanın hisse fiyatı da bu ay yüzde 55 düşerek en düşük seviyeyi gördü. Bu yılın başlarında kurulan şirket, kaybın temel olarak Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi ana kripto para birimlerindeki fiyatların düşmesine bağlı olduğunu açıkladı.

Galaxy Digital, düşen kripto işlem hacimlerinin kendilerini engellediğini ve ticareti geliştirmek ve gülendirmek için çalıştıklarını belirtti. Firma, düşük işlem hacimlerine ek olarak, arbitraj fırsatları için artan rekabetin zarar etmelerini tetiklediğini söylüyor.

Yakın zamanda kurucu Novogratz, son günlerde kripto para birimlerinde görülen düşüşün gelecek sene tercine döneceğini beklediğini ve 2018 yılının Galaxy Digital için zorlu bir yıl olduğunu kabul ettiğini dile getirmişti. Financial Times’a verdiği röportajda Novogratz, 2019’un ilk çeyreğinde finansal kurumların kripto para birimi fonlarına yatırım yapacağı öngörüsünde bulundu.

Kasım ayının başlarında Novogratz, Bitcoin’in 2019’da 20.000 dolar veya daha yüksek seviyesine çıkacağını tahmininde bulunmuştu. İngiltere merkezli Financial News gazetesine verdiği röportajda endüstri uzmanı, Bitcoin’in bu yıl 6.800 dolarlık seviyeyi aşmadan önce bu yıl yaklaşık 8.900 doları görebileceğini dile getirmişti.

Bitcoin fiyatı, 14 Kasım 2018’de ilk kez 5.600 doların altına düştü. Geçen hafta, kripto piyasası daha da geriledi ve Bitcoin 4.000 dolar seviyesinin altına düştü. Şu anda Bitcoin 4.200 dolar seviyelerinde seyrediyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 7 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
8TakipçilerTakip Et
6,140TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...