Yükleniyor...

GameFi Şirketi Murasaki 1.5 Milyon Euroluk Fon Topladı

GameFi şirketi olan Murasaki, Japon kuluçka fonu tarafından yürütülen turda 1.

GameFi Sirketi Murasaki Fon Turunu 1.5 Milyon Euroyla Kapatti

GameFi şirketi olan Murasaki, Japon kuluçka fonu tarafından yürütülen turda 1.5 Milyon euroyu kasasına koyarak kapattı.

Blockchain üzerinde merkeziyetsiz oyunlar geliştiren oyun stüdyosu Murasaki, en büyük Japon risk sermayesi şirketlerinden biri olan Incubate Fund liderliğindeki 1,5 milyon euroluk tohum yatırım turunu tamamladı.

Murasaki Geliştirmelerine Devam Edecek

Japon ve Avrupalı geliştiriciler tarafından Hollanda’da faaliyet gösteren Murasaki, GameFi sektöründe gelişmeye devam ediyor. Oyun sektörünün Blockchain, kripto para ve Web3 teknolojileriyle birleşmesine bunun sonucu olarak da oyuncular ve geliştiriciler açısından yeni fırsatların çıkmasına hep beraber tanık oluyoruz.

Incubate Fund liderliğindeki bu 1,5 milyon euroluk yatırımla Murasaki, geliştirmeye devam edeceğini ve bu yatırımın onlara bu yolda yardımcı olacağına inanıyor. Murasaki, yeni nesil merkeziyetsiz ve topluluk destekli oyunları geliştirme konusundaki çalışmalarını daha da hızlandırabilecek. Murasaki’nin oyna ve kazan modeline yeni bir yaklaşım getiren NFT odaklı bir oyun olan Cyberstella ise 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Murasaki’nin CEO’su ve Kurucu Ortağı Shinnosuke Murata konu hakkında şunları söyledi:

“Bu yatırım turu bizim için inanılmaz derecede heyecan verici, çünkü varlıklarımızı daha da geliştirmemize ve Cyberstella’nın beta sürümünü optimize etmemize, yeni özellikler, dünyalar, görevler ve ortamlar eklememizde yardımcı olacak”

Incubate Fund’dan Keisuke Wada ise şunları söyledi:

“GameFi mücadelesini üstlenen iki deneyimli Japon girişimci Bay Murata ve Bay Sasaki’den oluşan Murasaki ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Ulusal sınırları aşmayı ve sürekli gelişen bir sınıra öncülük etmeyi hedefliyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x