Yükleniyor...

GameStop da İşten Çıkarma Furyasına Katıldı

GameStop, kripto cüzdan ekibi de dahil olmak üzere ek çalışanları işten çıkardı.

GameStop da Isten Cikarma Furyasina Katildi

GameStop, kripto cüzdan ekibi de dahil olmak üzere ek çalışanları işten çıkardı.

Yılın ortalarından süregelen ve son krizlerle birlikte yavaşlayan kripto piyasası, birçok şirketi zor duruma sokuyor. 2022 yılını geride bırakmaya hazırlanan şirketler, yeni yılda ayakta kalabilmek için işten çıkarmalara başladı. Ayakta kalmak için çabalayan GameStop da işten çıkarmalara başladığını duyurdu.

GameStop, Kripto Kışında İşten Çıkarmalara Başladı

GameStop, yaklaşan kazanç raporu öncesinde birçok çalışanı işten çıkardı. Axios’a göre, şirketin kripto cüzdanının arkasındaki ekip özellikle ağır darbe aldı.

GameStop’un Baş Yazılım Mühendisi Daniel Williams, LinkedIn’de yaptığı bir paylaşımda, e-ticaret ürün ve mühendis çalışanları da dahil olmak üzere; “GameStop’ta şu anda devam etmekte olan büyük bir işten çıkarma turu daha” olduğunu paylaştı. Williams daha sonra yaptığı bir yorumda, resmi bir şirket duyurusu yapılacağını söyledi.

Aralarında şirketin bu hamlesinden etkilendiğini yazan blockchain ve iOS mühendisi Brandon Jenniges‘in de bulunduğu çok sayıda eski çalışan bugün LinkedIn’de işten çıkarmalarla ilgili kamuya açık durum güncellemeleri paylaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner