Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri GameStop Olayı Bitcoin'in (BTC) İşe Yarayacağının Bir Kanıtı!

GameStop Olayı Bitcoin’in (BTC) İşe Yarayacağının Bir Kanıtı!

ABONE OL:google-news

Reddit yatırımcı forumu üyeleri tarafından yapılan bir kampanya, GameStop hisselerinin rekor seviyelere yükselmesine neden oldu.

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci bugün yaptığı açıklamada, video oyun şirketi GameStop için perakende yatırımcı öncülüğündeki hisse senedi artışlarının Bitcoin’in (BTC) nihayetinde başarılı olacağını gösterdiğini söyledi.

Salı günü, büyük ölçüde Reddit forumu “WallStreetBets” üyeleri tarafından yürütülen bir kampanyanın yönlendirdiği dalgalı bir trade oturumuyla beraber GameStop’un hisseleri %92.7 oranında arttı. Hisse senedi ticareti, fiyat artışlarının piyasa korumalarını tetiklemesi nedeniyle geçen hafta birçok kez durduruldu.

Elon Musk’ın da bu tartışmaya katılmasının ardından hisseler %50 arttı. Bloomberg’e göre, video oyun stoku şu anda 10 milyar dolar değerinde ve büyük hacimli bir hisse senedi olarak sınıflandırılıyor. Scaramucci, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, bu güçlü bireysel tüccar piyasası eyleminin “Bitcoin‘in işe yarayacağının bir kanıtı” olduğunu ve “ciddiye alınması” gerektiğini söyledi.

Scaramucci, “merkezi olmayan” yatırımcı faaliyetinin, Bitcoin’in arkasındaki temel konsepte benzediğini, mobil tabanlı ve düşük maliyetli ticaretin ise daha önce dar görüşlü piyasaları “demokratikleştirdiğini” öne sürdü:

“Bu kalabalığı nasıl yeneceksin? Bu benim için merkeziyetsiz finans hakkında daha fazla onay demek.”

Ocak ayının başlarında SkyBridge yeni bir bitcoin fonu başlattığını duyurmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar