Yükleniyor...

GameStop Olayı Bitcoin’in (BTC) İşe Yarayacağının Bir Kanıtı!

Reddit yatırımcı forumu üyeleri tarafından yapılan bir kampanya, GameStop hisselerinin rekor seviyelere yükselmesine neden oldu.

gamestop bitcoin

Reddit yatırımcı forumu üyeleri tarafından yapılan bir kampanya, GameStop hisselerinin rekor seviyelere yükselmesine neden oldu.

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci bugün yaptığı açıklamada, video oyun şirketi GameStop için perakende yatırımcı öncülüğündeki hisse senedi artışlarının Bitcoin’in (BTC) nihayetinde başarılı olacağını gösterdiğini söyledi.

Salı günü, büyük ölçüde Reddit forumu “WallStreetBets” üyeleri tarafından yürütülen bir kampanyanın yönlendirdiği dalgalı bir trade oturumuyla beraber GameStop’un hisseleri %92.7 oranında arttı. Hisse senedi ticareti, fiyat artışlarının piyasa korumalarını tetiklemesi nedeniyle geçen hafta birçok kez durduruldu.

Elon Musk’ın da bu tartışmaya katılmasının ardından hisseler %50 arttı. Bloomberg’e göre, video oyun stoku şu anda 10 milyar dolar değerinde ve büyük hacimli bir hisse senedi olarak sınıflandırılıyor. Scaramucci, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, bu güçlü bireysel tüccar piyasası eyleminin “Bitcoin’in işe yarayacağının bir kanıtı” olduğunu ve “ciddiye alınması” gerektiğini söyledi.

Scaramucci, “merkezi olmayan” yatırımcı faaliyetinin, Bitcoin’in arkasındaki temel konsepte benzediğini, mobil tabanlı ve düşük maliyetli ticaretin ise daha önce dar görüşlü piyasaları “demokratikleştirdiğini” öne sürdü:

“Bu kalabalığı nasıl yeneceksin? Bu benim için merkeziyetsiz finans hakkında daha fazla onay demek.”

Ocak ayının başlarında SkyBridge yeni bir bitcoin fonu başlattığını duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x