Yükleniyor...

Garanti Bankası’nın Üst Kuruluşundan Kripto Para Hamlesi Gelebilir

Ülkemizin köklü bankalarından Garanti Bankası'nın üst kuruluşu İspanyol bankacılık devi BBVA'nın kripto para ticareti ve saklama hizmetlerini başlatacağı iddia edildi.

garanti bbva

Ülkemizin köklü bankalarından Garanti Bankası’nın üst kuruluşu İspanyol bankacılık devi BBVA’nın kripto para ticareti ve saklama hizmetlerini başlatacağı iddia edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İspanya’nın en büyük ikinci bankası olan BBVA’nın önümüzdeki aylarda kripto para ticareti ve saklama hizmetlerini başlatacağı bildiriliyor. CoinDesk’e göre BBVA hizmetleri İsviçre’den sunacak ve şu an yasal onayları bekliyor. Planları bilen bir kaynak CoinDesk’e, şu açıklamaları yaptı:

“Hala bazı uyum engelleri var, bu nedenle Aralık ayında olmayacak, ancak BBVA’nın önümüzdeki ay bunu açıklamasını bekliyorum.”

BBVA’nın, saklama çözümü SILO’yu entegre etmek için İsviçreli fintech Avaloq ve İsviçreli kripto para saklama altyapısı sağlayıcısı METACO ile birlikte çalıştığı söyleniyor. Rusya’nın Gazprombank’ı da geçtiğimiz günlerde İsviçre’de SILO aracılığıyla kripto para saklama hizmetlerini başlatmıştı. METACO’nun ayrıca bankanın planlanan kripto para saklama teklifi için Standard Chartered ile çalıştığı biliniyor. BBVA, METACO ve Avaloq konuyla alakalı bir açıklama yapmayı reddetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x