Yükleniyor...

Garanti BBVA, Caz Müzik Severlere NFT Hediye Edecek

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ne 25 yıldır destek sunan Garanti BBVA, şimdi de caz müzik seven müşterilerine NFT hediye edecek.

5e5f879d0f25440f0c10b120.jpg

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ne 25 yıldır destek sunan Garanti BBVA, şimdi de caz müzik seven müşterilerine NFT hediye edecek.

Garanti BBVA, bu yıl 25 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Caz Festivali kapsamında müşterilerine NFT kazanma şansı sunuyor. Banka festivale verdiği desteğin 25. yılını kutlarken, önceki yılların festival afişlerinden oluşan 25 parçalık NFT Koleksiyonu’nu hediye edecek.

NFT kazanmak isteyen banka müşterileri Garanti BBVA’nın mobil uygulamasında bulunan akıllı asistan UGİ’ye “Caz NFT” yazıp, asistanın yönelttiği “Biz bu yıl festivalde ‘caz da seni seviyor’ dedik, peki senin en sevdiğin caz sanatçısı kim?” sorusuna yanıt vererek yarışmaya katılabilir. Soruyu cevaplayanlar arasında yapılacak çekilişle NFT sahibi olacaklar seçilecek. NFT’leri kazananlar, NFT’leri Metamask ya da OpenSea üzerinde görüntüleyebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

 “25 yıldır İstanbul Caz Festivali’ne verdiğimiz desteği ilk günkü heyecan ve coşkuyla sürdürürken bu yıla özel hayata geçirdiğimiz “Caz Dolu 25 Yıl” NFT koleksiyonu projesiyle NFT dünyasına da giriş yapıyoruz. İstanbul Caz Festivali’nin, geçmiş yıllarda tasarlanan festival afişlerinden oluşan NFT Koleksiyonu’nun dijital sanat dünyasının bir parçası haline gelmesini sağladığımız için de ayrıca mutluyuz. Garanti BBVA olarak, NFT’lerin yanı sıra metaverse dünyasındaki tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Uzun yıllardır dijital platformlarda sunduğumuz hayatı kolaylaştıran ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimini önümüzdeki dönemde metaverse evreninde de daha zenginleştirilmiş şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz ve stratejilerimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Metaverse evrenine taşınacak bankacılık deneyiminin tüketici etkileşimini farklı bir boyuta taşıyacağına inanıyor, geleceğin hizmet modeli üzerine çalışmaya devam ediyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner