Yükleniyor...

Garanti BBVA Portföy, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu Kurdu

Garanti BBVA Portföy, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’unu (MET) kurdu.

garanti bbva

Garanti BBVA Portföy, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’unu (MET) kurdu.

Garanti BBVA Portföy tarafından yeni kurulan bu fonda metaverse teknolojilerini kullanan, destekleyen, bu teknolojilere yönelik Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan, teknoloji, bilgi teknolojileri, teknolojik donanım, iletişim, telekomünikasyon, elektronik ticaret, biyoteknoloji, medikal teknoloji, yazılım sektörlerindeki şirketler yer alıyor. Ayrıca bu sektörlerdeki ilgili şirketlere hizmet, servis ve ürün sağlayan kurumların ihraç ettikleri sermaye piyasası araçlarının da yer alması planlanıyor.

Garanti BBVA Portföy’den Metaverse Hamlesi

Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu’na Garanti BBVA şubelerinden ve dijital kanallardan yatırım yapılabiliyor. Aynı zamanda başka kurumda hesabı olanlar TEFAS aracılığıyla diledikleri kurumun şube, internet veya mobil kanalları üzerinden alt limit olmaksızın Türk lirası ile işlem yapabiliyor.

sinem edige Garanti Portfoy

Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü Sinem Edige, bu kapsamda metaverse’ün özel bir alan olduğunu vurgulayarak, metaverse’ün blockchain, kripto varlıklar, sanal gerçeklik, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi birçok teknolojinin birleşiminden oluştuğunu bildirdi.

Edige, konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu;

“Son dönemde artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojisinin ağırlıklı olarak oyun sektöründe kullanıldığını ve büyük teknoloji şirketlerinin bu alana yatırım yapmaya başladığını da görüyoruz. Henüz başlangıç aşamasında olan metaverse, yeni kullanım alanlarıyla gelecekte tüketici ve işletmelerin davranışlarının dönüşümünü sağlayabilir. Garanti BBVA Portföy olarak biz de çağı ve yeni trendleri takip eden yatırımcılarımızın alternatif ürün beklentilerine hizmet edecek şekilde Türkiye’de ilk ve tek olan Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu’nu hayata geçirdik. Bu fonu, metaverse ve yeni teknolojilerine yatırım yapmak isteyen, birikimlerini değerlendirirken orta ve uzun vadeli bakış açısıyla düşünen, TL ile fon alımı yaparak portföyünü çeşitlendirmek isteyen yatırımcılarımız değerlendirebilir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x