Yükleniyor...

Gary Gensler, PoS Token’larının Menkul Kıymet Olduğunu Düşünüyor

SEC başkanı Gary Gensler Proof of Stake (PoS) token'larının menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

gary gensler

SEC başkanı Gary Gensler Proof of Stake (PoS) token’larının menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Kripto paraların hükümetler ve yasa yapıcılar tarafından nasıl değerlendireceği hala belirsiz. Bununla birlikte kripto paraları regüle edecek kurumlarda bile fikir ayrılıkları görülebiliyor.

SEC Başkanı Gary Gensler Proof of Stake (PoS) Token’larının Menkul Kıymet Olarak Değerlendirilebileceğini Söyledi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Gary Gensler Çarşamba günü, staking protokollerini kullanan tokenlerin ABD yasalarına göre menkul kıymetler olarak kabul edilebileceğini öne sürdü. 

Gensler, belirteç sahiplerinin staking’den gördükleri iadelerin, bu belirteçlerin menkul kıymetler olduğunu ve ABD yasalarına göre bu şekilde kaydedilmesi gerektiğini gösterdiğini öne sürdü.

SEC Mango Markets Istismarcisini Sucluyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler bugün gazetecilere, staking protokollerini kullanan tokenlerin ABD yasalarına göre menkul kıymetler olarak kabul edilebileceğini önerdi.

Gensler açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Yatırım yapan halk, ister Proof of Stake token’larından getiri elde etmek ve yüzde 2 veya 4 almak istiyorlarsa, bu belirteçler üzerinde bir şeyler tahmin ederek bir getiri beklentisiyle yatırım yapıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner