Yükleniyor...

Gate.io Parmak İzi Teknolojisine Sahip Donanım Cüzdanını Tanıttı

Kripto para borsası Gate,io, kendi markasına ait donanım cüzdanının tanıtımını gerçekleştirdi.

gateio parmak izli cuzdani tanitti

Kripto para borsası Gate,io, kendi markasına ait donanım cüzdanının tanıtımını gerçekleştirdi. Wallet S1 olarak adlandırılan cüzdan, bir kripto para borsası tarafından piyasaya sürülen ilk cüzdan özelliğini taşıyor.

Popüler kripto para borsası tarafından piyasaya sürülen kripto para cüzdanı, işlemleri doğrulamak için parmak izi tarama desteği sunuyor. Ayrıca çeşitli DeFi uygulamalarının kullanımı için, GateChain ile güvenli bir şekilde etkileşimde bulunabiliyor.

Gate.io’nun Wallet S1’i kullanıcıların şifreleme ihtiyacını ortadan kaldırdı ve bunun yerine kripto para işlemlerini onaylamak için parmak izi tarayıcısı kullanmayı tercih etti. Parmak izi tanıma, önemli bir saldırı vektörünü de ortadan kaldırıyor. Şifreli hizmetler, bilgisayar korsanları ve tahmin edilebilme ihtimaline karşı riskler içerir. Gate.io’nun cüzdanı ise bu tür tehditleri ortadan kaldırıyor. Ancak, cüzdanda yer alan bu özellik tabi ki cüzdanı tüm tehditlerden koruyacak güçte değil.

Kripto para borsası tarafından çıkarılan bu yerel cüzdanın en büyük özelliği, borsanın yerel blockchain ağı GateChain’e bağlanmak için güvenli bir yol olarak kullanılması diyebiliriz.

Gate.io yaptığı açıklamada, kurumsal düzeyde Wallet S1 kullanmak isteyen, işletme veya finans kurumlarının da büyük ölçekli varlık depolamasında gelişmiş güvenliklerini sağlamak için de güvenli bir donanım aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu özellik sayesinde, bir şirket kendi blockchain ağına bağlanmak için kendi donanım cüzdanını ilk kez kullanıyor. Buna karşılık, Binance Chain üzerinde çalışan Binance DEX gibi diğer platformlar, kullanıcı fonlarını korumak için Ledger gibi üçüncü taraf donanım cüzdanlarına destek sunuyor.

Donanım cüzdanı, Gate.io’nın Wallet.io pro adlı web tabanlı cüzdanı ile de birlikte kullanılabiliyor. Kullanıcılar, kontrol panellerine giriş yaptıktan sonra Wallet S1 ile ekstra bir güvenlik katmanı da ekleyebiliyor.

Gate.io pazarlama ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, donarım cüzdanı önümüzde dört ay içerisinde satışa sunulacak ve birim başına yaklaşık 50 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner