Yükleniyor...

Gate io, Visa Kripto Kartını Avrupa’da Piyasaya Sürüyor

Gate io’nun ana şirketi olan Gate Group, Gate Global UAB aracılığıyla bir Visa kripto kartı çıkarmayı planlıyor.

visa

Gate io’nun ana şirketi olan Gate Group, Gate Global UAB aracılığıyla bir Visa kripto kartı çıkarmayı planlıyor. 

Gate tarafından yapılan açıklamaya göre, Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki kullanıcıların katılımı için şu anda bir bekleme listesi ve kayıt süreci açıldı. Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, ödeme devinin kripto ekosistemi ile küresel yatırım ve finans kurumları arasında köprü görevi görmek istediğini belirtti. 

Kripto Banka Kartı Sunan İlk Kripto Şirketi Gate Değil

Cuy Sheffield, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Gate, Visa banka kartı gibi programlar ile Gate Group müşterilerine, Visa’nın kabul edildiği her yerde mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere, dijital varlıklarını dönüştürmek ve kullanmak için sorunsuz bir yol sunuyor.” 

Kripto banka kartı sunan ilk kripto şirketi Gate değil. Crypto com yıllardır böyle bir hizmet sunuyor ve Ledger kısa süre önce kendi CL kartını sunmak için Baanx ile ortaklık kurdu. 

Bu hafta içerisinde kripto kredi kartı çıkaracağını duyuran bir başka borsa da Bybit oldu. Bybit, ödeme devi Mastercard ile kripto kredi kartı çıkarmak için ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner