Ana Sayfa Haberler Gazprombank Kripto Çözümlerine Hazırlanıyor

Gazprombank Kripto Çözümlerine Hazırlanıyor

Rusya’nın önemli bankalarından Gazprombank’ın İsviçre kanadı, bankanın teknoloji ortağı Avaloq tarafından yapılan açıklamaya göre kripto varlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Finansal teknoloji şirketi, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarında müşterilerine tam entegre bir çözümün üzerinde çalışıyor.
Gazprombank, söz konusu çözümü ise yatırımcılarından gelen yoğun istek doğrultusunda yaptığını açıkladı. Hizmetten ise şimdilik sadece İsviçre’de ki müşterilerin yararlanması bekleniyor. Rusya’da ki müşteriler için ise özel bir proje üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.
Avaloq, kripto varlıklarla ilgili proje üzerinden çalışırken ise yardım alacak. İsviçre’nin önemli finansal teknoloji firmalarından Metaco ile ortaklaşa hareket edecek. Metaco şirketi ise şifreli cüzdan yönetimi ve depolama ürünü olan Silo’nun yaratıcısı.
Metaco’nun depolama çözümü ise bankacılık sektöründe kullanılarak yatırımcılara üçüncü taraflar olmadan güvenilir bir yatırım imkanı sunulacak. Avaloq ise yaptığı açıklamada: “Tüm varlık sınıflarını bir araya getiren bu proje, aynı zamanda en yüksek düzeyde rahatlık ve kullanılabilirlik sağlayacaktır.”
Metaco şirketinin kurucusu ve CEO’su Adrien Treccani ise: “Güvenlik konusunda yatırımcılar oldukça tedirgin. Dijital varlıklar olduğu için birçok yatırımcı bu yatırımları yapmak istemiyor. Şirketimizin depolama ve cüzdan uygulamasını entegre ederek güvenliği üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz.”
Gazprombank, ticaret finansmanı ve ticari kredilendirme hizmeti sunmakta ve zengin bir müşteri ağına sahip. Geçen sene bankanın karı 24,7 milyon dolar olarak açıklandı ve bilanço ise 3 milyar dolara yakın. Bu sebeplerden dolayı, Gazprombank’ın kripto çözümlerine yoğun ilgi olacağı aşikar.
İsviçre’de ise birçok kuruluş blok zincirine ve kripto paralara karşı ilgili. Örneğin Sberbank, madencilik faaliyetlerine önem veriyor. Zürih merkezli Falcon Private Bank ise kendini kripto varlık yöneticisi olarak tanımlıyor ve pazara yeniden açılmayı hedefliyor.
mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
9TakipçilerTakip Et
6,136TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...