Yükleniyor...

Gazprombank Kripto Çözümlerine Hazırlanıyor

Rusya'nın önemli bankalarından Gazprombank'ın İsviçre kanadı, bankanın teknoloji ortağı Avaloq tarafından yapılan açıklamaya göre kripto varlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Gazprombank kripto cozumlerine hazirlaniyor
Rusya’nın önemli bankalarından Gazprombank’ın İsviçre kanadı, bankanın teknoloji ortağı Avaloq tarafından yapılan açıklamaya göre kripto varlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Finansal teknoloji şirketi, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarında müşterilerine tam entegre bir çözümün üzerinde çalışıyor.
Gazprombank, söz konusu çözümü ise yatırımcılarından gelen yoğun istek doğrultusunda yaptığını açıkladı. Hizmetten ise şimdilik sadece İsviçre’de ki müşterilerin yararlanması bekleniyor. Rusya’da ki müşteriler için ise özel bir proje üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.
Avaloq, kripto varlıklarla ilgili proje üzerinden çalışırken ise yardım alacak. İsviçre’nin önemli finansal teknoloji firmalarından Metaco ile ortaklaşa hareket edecek. Metaco şirketi ise şifreli cüzdan yönetimi ve depolama ürünü olan Silo’nun yaratıcısı.
Metaco’nun depolama çözümü ise bankacılık sektöründe kullanılarak yatırımcılara üçüncü taraflar olmadan güvenilir bir yatırım imkanı sunulacak. Avaloq ise yaptığı açıklamada: “Tüm varlık sınıflarını bir araya getiren bu proje, aynı zamanda en yüksek düzeyde rahatlık ve kullanılabilirlik sağlayacaktır.”
Metaco şirketinin kurucusu ve CEO’su Adrien Treccani ise: “Güvenlik konusunda yatırımcılar oldukça tedirgin. Dijital varlıklar olduğu için birçok yatırımcı bu yatırımları yapmak istemiyor. Şirketimizin depolama ve cüzdan uygulamasını entegre ederek güvenliği üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz.”
Gazprombank, ticaret finansmanı ve ticari kredilendirme hizmeti sunmakta ve zengin bir müşteri ağına sahip. Geçen sene bankanın karı 24,7 milyon dolar olarak açıklandı ve bilanço ise 3 milyar dolara yakın. Bu sebeplerden dolayı, Gazprombank’ın kripto çözümlerine yoğun ilgi olacağı aşikar.
İsviçre’de ise birçok kuruluş blok zincirine ve kripto paralara karşı ilgili. Örneğin Sberbank, madencilik faaliyetlerine önem veriyor. Zürih merkezli Falcon Private Bank ise kendini kripto varlık yöneticisi olarak tanımlıyor ve pazara yeniden açılmayı hedefliyor.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x