Yükleniyor...

Geçmişten Günümüze Bitcoin (BTC)

Twitter'da kripto para analisti olarak bilinen Danny Scot, Bitcoin'in geçmiş dönemlerindeki tarihi fiyat hareketlerine dikkat çekti.

Ekran Resmi 2020 03 02 00.55.02 2

Twitter’da kripto para analisti olarak bilinen Danny Scot, Bitcoin’in geçmiş dönemlerindeki tarihi fiyat hareketlerine dikkat çekti. Scot’un tweet’indeki dikkat çekmeye çalıştığı asıl konu Bitcoin’in neden geleceğin varlığı olarak görüldüğü.

Scott, tam olarak bir fiyat tahmininde bulunmasa da geçmişteki yarılanma tarihlerindeki fiyatlarla ortak beklenti olan yarılanma sonra fiyat artışının gerçekleşeceği yönünde olumlu bir hatırlatma yaptı diyebiliriz.

Son zamanlarda dünya üzerinde birçok faktör Bitcoin’in fiyatını da doğrudan etkiliyor. Bu sebepten dolayı lider kripto para birimi üzerinde yaşanan geçici dalgalanmalar, eskiye göre daha uzun süreli oluyor diyebiliriz. Tüm bunlara rağmen Bitcoin için beklenen yükseliş hareketi, kripto para üzerindeki işlem sayısındaki artış ve teknolojinin yönelimleri doğrultusunda gerçekleşecektir diyebiliriz.

Özellikle 2016 yılından itibaren Bitcoin açısından yaşanan gelişmeler ve her geçen dün daha da yaygınlaşması, Bitcoin açısından güzel günlerin görüleceğine işaret. Ancak Bitcoin’in fiyatı yarılanma sonrası beklendiği gibi artış gösterse bile önünde bir güven engeli bulunuyor. Bitcoin küresel anlamda yatırımcılardan destek görmesi ve herkes tarafından güvenli liman olarak kabul edilmesinden sonra asıl değer kazanımını elde etmiş olacak.

Şimdilik Bitcoin’in 10.000 dolar altında seyretmesi birçok yatırımcı tarafından alım fırsatı olarak görülüyor. Kripto varlıklar konusunda uzman tüm analistlerin ortak görüşü yarılanma sonrası BTC fiyatının ciddi anlamda artacağı yönünde. Bu artış gerçekleşecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner