Yükleniyor...

Geçtiğimiz Ay En Çok Kazandıran 5 Kripto Para Birimi

Haziran ayı içerinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

gectigimizayencokyukselen

Haziran ayı içerinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap verilerine göre Haziran ayı içerisinde ilk 100 kripto para arasından en çok kazandıran 5 altcoin şu şekilde; 

  • Axie Infinity (AXS)
  • Quant (QNT)
  • XinFin Network (XDC)
  • KuCoin Token (KCS) 
  • AMP (AMP)

Axie Infinity (AXS): Oyun dünyasına blok zinciri teknolojisini dahil eden Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blockchain tabanlı bir trade ve savaş oyunudur. Piyasaya çıktığından bu yana büyük ilgi gören Axie Infinity, Coinmarketcap verilerine göre geçtiğimiz ay %253.82 oranla en çok kazandıran coinler arasında birinci sırada yerini aldı.

Quant (QNT): Piyasa değeri bakımından CoinMarketCap sıralamasında 76. kripto para birimi olan Quant (QNT), farklı Blockchain ağları arasında iletişime olanak sağlayan bir projedir. Quant (QNT) geçtiğimiz Haziran ayında %80.52 oranla en çok kazandıran ikinci coin olarak listede yerini aldı. 

XinFin Network (XDC): CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay %76.07 oranıyla en çok kazandıran coinler arasında üçüncü sırada yer alan XinFin, global ticaret ve finansal işlemler için ortaya çıkmış hibrit ve merkeziyetsiz bir blockchain ağıdır. Kurumsal kullanım için hazırlanmış olan bu ağ, açık ve özel blockchain ağlarını akıllı sözleşmelerle bir araya getirir.

KuCoin Token (KCS): Kucoin Shares (KCS), Kucoin borsasının kendi çıkardığı bir coindir.KuCoin Token (KCS) geçtiğimiz ay yatırımcısına çok kazandırdı. CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay en çok kazanlar listesinde %44.19’luk oran ile ilk 5 kripto para birimi arasında yerini aldı.

AMP (AMP): AMP coin garanti için hususi olarak yaratılmış De-Fi işlemlerine izin veren bir kripto paradır. Flexa ağında teminat kapsamında güvenli duruma dönüştürmeyi amaçlamakta olan AMP, Piyasa değeri bakımından 44. sırada yer almakta olup son 30 günde %36.96 oranında yükseliş yaşayarak haziran ayının en çok kazandıran altcoinlerinden biri oldu.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

image1 2

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x