Yükleniyor...

Geçtiğimiz Yıl 100 Milyon Doların Üzerinde NFT Çalındı

Blockchain analitik firması Elliptic'e göre geçtiğimiz yıl 100 milyon doların üzerinde NFT çalındı.

nft

Blockchain analitik firması Elliptic’e göre geçtiğimiz yıl 100 milyon doların üzerinde NFT çalındı.

Elliptic’in yeni raporu, NFT hırsızlığı ve dolandırıcılığı ile ilgili önemli bilgilere ışık tuttu.

100 Milyon Doların Üzerinde NFT Çalındı

Elliptic’in raporuna göre Temmuz 2021 ile Temmuz 2022 arasında 100 milyon doların üzerinde NFT çalındı. Ancak yapılan hırsızlıklar, geriye dönük bir biçimde tespit edildiğinden bu miktarın daha yüksek olması muhtemel görünüyor.

Çalınan 100 milyon dolarlık NFT, The Block’un verilerine göre toplam NFT işlem hacminin %0,65’ini meydana getiriyor. Temmuz 2021 ile Temmuz 2022 arasında yaklaşık 15,3 milyar dolarlık NFT işlemi gerçekleşti.

Elliptic’in raporuna göre Bored Ape Yacht Club NFT’leri çalınması en olası olan NFT koleksiyonu olarak öne çıktı. Şirket, 43.6 milyon dolar değerinde 167 çalıntı Bored Ape tespit etti. Bored Ape’i 14,5 milyon dolarlık kayıpla Mutant Ape ve 3,9 milyon dolarlık kayıpla Azuki takip etti.

2022 yılının Mayıs ayında ise 24 milyon dolarlık NFT çalındı. Temmuz ayında ise 4.600 NFT çalındı.

Elliptic, Terra çöküşünün ardından piyasalarda yaşanan büyük sıkıntıların, NFT hırsızlıklarını yavaşlatmadığını ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner