Yükleniyor...

Gemini, ABD Dışında Türev Borsası Açacak

ABD'deki düzenleyici ortamın belirsizlikleri dolayısıyla bazı borsalar yurt dışına açılmaya devam ediyor.

gemini

ABD’deki düzenleyici ortamın belirsizlikleri dolayısıyla bazı borsalar yurt dışına açılmaya devam ediyor.

ABD menşeli kripto para borsası Gemini düzenleyici belirsizlikler nedeniyle başka bir lokasyonda türev borsası açacak. Şirket konu hakkında açıklama getirdi.

ABD’deki Düzenleyici Ortam Borsaları Zorluyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’deki düzenleyici belirsizlikler borsaları zor duruma sokmaya devam ediyor. Coinbase’in deniz aşırı bir offshore türev borsası kurmasının ardından Gemini de yurt dışında türev borsası kurmaya hazırlanıyor.

gemini 1

Borsanın açıkladığı bu karar, ABD düzenleyicilerinin kripto para birimleri konusunda daha sıkı olmasının ardından geldi. Ocak ayında, Gemini ve Genesis, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçlanmıştı. Bununla birlikte, Gemini‘nin ABD dışında olması, ABD düzenleyicilerinin ulaşamayacağı anlamına gelmiyor. Binance gibi diğer büyük kripto borsaları da ABD dışında faaliyetlerine devam ediyor. Bunun yanı sıra yine de CFTC gibi ABD regülatörlerinin dikkatleri üzerinde duruyor.

Gemini, kripto para birimleri piyasasında faaliyet gösteren birçok şirket gibi düzenleyici baskılara maruz kalıyor. ABD dışındaki bir türev platformu açarak bu baskılardan kaçmaya çalışıyor. Ancak yine de, uluslararası düzenlemelerin değişmesiyle birlikte, bu tür platformların düzenlenmesi de giderek daha sıkı hale gelebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x