Gemini, BAE'den Kripto Hizmet Lisansı Almak İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Gemini, BAE’den Kripto Hizmet Lisansı Almak İstiyor

Gemini, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) müşteriler için kripto hizmet lisansı alma sürecine başladığını duyurdu.

Gemini kripto

Gemini, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) müşteriler için kripto hizmet lisansı alma sürecine başladığını duyurdu.

Gemini tarafından paylaşılan 31 Mayıs tarihli blog gönderisinde, lisansı alma gerekçesi olarak vatandaşlar arasında kripto para birimlerine yönelik artan ilgi ve BAE’nin düzenleyicileri ile yapılan olumlu görüşmeler gösterildi. Ayrıca Gemini’nin eş CEO’ları Cameron ve Tyler Winklevoss, Zaywa’ya yaptıkları açıklamada bu hamlenin ABD’deki kripto düzenlemeleri konusunda netlik eksikliği yaşadıktan sonra gerçekleştiğini söyledi. 

Yeni Merkez Abu Dabi’de Kurulabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Abu Dabi merkezli haber kuruluşu The National’a verdiği demeçte: “Burada düzenleyicilerle yaptığımız görüşmeler bizleri çok cesaretlendirdi” dedi. 

Tyler konuşmasının devamında: BAE’yi kripto için bir merkez haline getirmenin yanı sıra, hem tüketicileri hem de şirketin inovasyon yeteneğini koruyan, birbirine bağlayan düşünceli düzenlemeleri yürülüğe koyma çabası var” ifadelerini kullandı. Haberin yayınladığı sırada, Winklevoss ikizleri ülkedeki borsa operasyonlarının nerede yürütüleceğine henüz karar vermemişti ve bu da yeni Gemini merkezinin hem Abu Dabi hem de Dubai’de kurulabileceğine işaret etti.

Gemini’nin Küresel Kripto Durumu Raporu’ndan elde edilen verilere göre, BAE’de ankete katılanların yüzde 35’inden fazlası kripto satın almışken, ABD’dekilerin yalnızca yüzde 20’si kripto satın almış.

BAE’de kripto sahibi olmayanların yaklaşık yüzde 32’si önümüzdeki yıl içinde kripto satın alma ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca, BAE’deki kripto sahiplerinin yüzde 33’ü küresel olarak kripto sahiplerinin sadece yüzde 19’una kıyasla, tuğla ve harç perakendecilerinde yüz yüze alışveriş yapmak için kullanmayı planlıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x