Yükleniyor...

Gemini Kurucu Ortağı, DCG’yi Dava Açmakla Tehdit Ediyor

Gemini Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, Digital Currency Group ve CEO'su Barry Silbert'i karşı yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

Gemini Kurucu Ortagi DCGyi Dava Acmakla Tehdit Ediyor

Gemini Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, Digital Currency Group ve CEO’su Barry Silbert’i karşı yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Winklevoss, DCG ve Silbert ile kredi geri ödemesi konusunda haftalardır süren bir kamuoyu tartışmasına dahil oldu. Winklevoss, Silbert’in DCG bünyesinde yönettiği çok sayıda şirket arasında fonları karıştırdığını ve Gemini fonları geri çağırmaya çalışırken “kötü niyetli oyalama taktikleri” uyguladığını iddia ederek Silbert’in DCG’den çıkarılması çağrısında bulundu.

Gemini Kurucu Ortağı, DCG’yi Karşısına Aldı

Kripto borsası Gemini’nin Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, DCG’nin borç verme birimi Genesis’in iflas koruma başvurusunda bulunmasının ardından kripto holdingi Digital Currency Group (DCG) ve CEO’su Barry Silbert‘i dava açmakla tehdit etti.

Winklevoss Perşembe günü geç saatlerde attığı bir tweette, DCG ve Silbert’in Gemini’nin Earn müşterilerine “adil bir teklif” yapmaması halinde, onlara karşı yakın zamanda yasal işlem başlatılacağını söyledi. Gemini, 766 milyon dolarlık alacağıyla Genesis’in en büyük alacaklısı konumunda.

genesis 2

Winklevoss tweetlerinde “Barry, DCG ve 340.000’den fazla Earn kullanıcısına ve Genesis ve suç ortakları tarafından kandırılan diğer kişilere zarar veren dolandırıcılığın sorumluluğunu paylaşan diğer kişilere karşı doğrudan yasal işlem başlatmaya hazırlanıyoruz” dedi. Ayrıca, “En önemlisi, Genesis’i iflasa sürükleme kararı Barry, DCG ve diğer suçluları hesap vermekten muaf tutmuyor.” sözlerine yer verdi.

Sorunlu kripto kredi firması Genesis Global Capital’in ana şirketi Genesis Global Holdco LLC, Three Arrows Capital ve FTX’in çöküşlerinden büyük darbe aldıktan sonra Perşembe günü geç saatlerde 11. Bölüm iflas koruması için başvurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x