Yükleniyor...

Gemini Kurucusu, Genesis ile Anlaştıklarını Duyurdu

Kripto borsası Gemini ve iflas bildiren kripto kuruluşu Genesis, Earn protokolü konusunda ortak bir noktada buluştu.

genesis gemini anlasti

Kripto borsası Gemini ve iflas bildiren kripto kuruluşu Genesis, Earn protokolü konusunda ortak bir noktada buluştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto borsası FTX’in iflas etmesi, kripto endüstrisine ağır bir darbe vurmuştu. Kripto kuruluşları da FTX iflasını gerekçe göstererek likidite sıkıntılarıyla mücadele etti. Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketi Genesis de likidite sorunları nedeniyle iflaslık oldu. Ayrıca Genesis, Gemini ile Earn protokolü üzerinden bir hukuksal mücadeleye girişti. Bu süreçlerin ardından Gemini, Genesis ile ortak bir noktada buluştuklarını bildirdi.

Gemini Kurucusu: DCG ve Genesis Konusunda Uzlaşmaya Varıldı

Gemini kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, Genesis ile yürüttükleri Earn protokolü konusunda bir uzlaşmaya varıldığını duyurdu.

Genesis’in para çekme işlemlerini durdurmasının ardından, Gemini ile yürüttüğü Earn protokolündeki varlıklar da etkilenmişti. Gemini, bu varlıkların kullanıcılarına ait olduğunu ve iade edilmesini talep etse de karşılık alamamıştı. Hukuksal süreçlere giren ikili, sonunda ortak bir noktada buluşmayı başardı.

Winklevoss, Gemini’nin Genesis ve Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG) ile anlaşmaya vardığını dile getirdi. Kurucu ortak, karşı şirketler ile Earn kullanıcılarına ait varlıkları geri iade edebilmek amacıyla ortak bir planda buluştuklarını aktardı.

Yapılan bu anlaşma, Genesis iflas sürecini yürüten mahkemeye de bildirildi. Winklevoss’a göre bu plan, tüm Genesis alacaklılarına varlıkların ödenmesi için önemli bir adım olacak.

Ayrıca Gemini, planın bir parçası olarak Earn protokolündeki kullanıcılarına 100 milyon dolara kadar ekstra bir katkı sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x