Yükleniyor...

Gemini Kurucusu, Genesis ile İlgili Sert Sözler Söyledi

Gemini borsasının kurucularından Cameron Winklevoss, Genesis'in kötü niyetli bir biçimde kendilerini oyaladığını söyledi.

gemini

Gemini borsasının kurucularından Cameron Winklevoss, Genesis’in kötü niyetli bir biçimde kendilerini oyaladığını söyledi.

Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert’e bir mektup yazan Winklevoss, Genesis hakkında sert sözler söyledi

Gemini Kurucusu, Genesis’i Hedef Aldı

Genesis, kripto para borsası Gemini ile yaşadığı sorunları henüz çözebilmiş değil. Cameron Winklevoss, yaşanan sıkıntıların çözülememesinden ötürü oldukça öfkeli görünüyor.

Digital Currency Group’un (DCG) bir yan kuruluşu olan kripto kredi şirketi Genesis Global, FTX’in çöküşünden kısa bir süre sonra 16 Kasım 2022’de para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, bu hamleye neden olarak “benzeri görülmemiş piyasa kargaşası”nı gösterdi. Genesis’in bu hamlesi, Gemini’nin de kötü etkilenmesine neden oldu.

Firma, borsanın Earn programı için kredi veren ortaktı. Program, kullanıcılara kripto para yatırma işlemleri için %7.4 oranında getiri sunuyordu. Para çekme işlemlerinin durdurulması sebebiyle müşterilerin yaklaşık 900 milyon dolarlık fonu Genesis’te kaldı. Ek olarak yaklaşık 340.000 Earn kullanıcı bu durumdan olumsuz etkilendi.

DCG CEO’su Barry Silbert’e mektup yazan Winklevoss, platformun somut bir çözüm bulmak yerine kendilerini “kötü niyetli oyalama taktikleri” ile geçiştirdiğini açıkladı. Winklevoss, 17 Aralık’ta ve 25 Aralık’ta güncellenen bir teklif sunmasına karşın, Genesis’in bir karar vermeyi reddettiğini öne sürdü.

“Sizden ne zaman somut bir taahhüt istesek, avukatların, yatırım bankacılarının ve devam eden sürecin arkasına saklanıyorsunuz. Bu davranış yalnızca kabul edilemez değil, aynı zamanda mantıksız”

Gemini kurucusu ek olarak, kripto kredi şirketinin Barry Silbert sebebiyle mevcut durumda olduğunu iddia etti.

Winklevoss, Silbert’in her iki firmayı birbirinden uzaklaştırma çabasına rağmen DCG ve Genesis’in birlikte çalışmaktan daha fazlasını yaptığını iddia etti.

“Herkes sizden emir alır ve her zaman almıştır. Olaydan sonra aksini iddia etmek için yaptığınız hiçbir şey geçerli olmayacaktır. Bunun yerine, tüm bu enerjiyi bir çözüm bulmaya harcamış olsaydınız, şimdiye kadar işimiz bitmiş olurdu. Sen de dahil herkes daha iyi bir yerde olurdu”

Winklevoss, Silbert’e birlikte çalışması ve soruna bir çözüm bulması için 8 Ocak 2023’e kadar tarih verdi.

“Sizinle çalışmaya hazırız ve istekliyiz. Ancak zaman daralıyor”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x