Yükleniyor...

Gemini, SEC Davası için Başvuru Yaptı

Winklevoss ikizleri, Gemini Earn ile ilgili SEC davasının reddedilmesini istiyor.

winlevoss

Winklevoss ikizleri, Gemini Earn ile ilgili SEC davasının reddedilmesini istiyor.

İkiz kardeşler Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından yönetilen borsa olan Gemini, SEC davası ile ilgili başvuruda bulundu.

Winklevoss İkizleri Borsalarının Davası için Mahkemeye Başvurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Winklevoss kardeşler Gemini Earn ile ilgili SEC davasında ABD’li bir yargıçtan davayı reddetmesini talep etti. Gemini Earn programı, yüzbinlerce yatırımcıya yüksek faiz oranları vaat eden bir yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açılan davayı reddetmesini istedi.

gemini

Gemini Trust Co’nun talebi, SEC’in borsaya ve Digital Currency Group’un bir birimi olan kripto para kredisi veren Genesis Global Capital LLC’ye karşı 12 Ocak’ta açtığı hukuk davasına cevaben Manhattan federal mahkemesine sunuldu.

SEC, müşterilerin Bitcoin gibi kripto varlıklarını Genesis’e ödünç vermesine izin veren Gemini Earn hakkında dava açmıştı ve Gemini yüzde 4,29’a kadar takribi olarak yüksek bir aracı ücreti alıyordu.

Düzenleyiciye göre program, Gemini ve Genesis’in milyarlarca dolarlık kripto varlık toplamasına izin verdi. Bununla birlikte Gemini davanın reddi için başvurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x