Yükleniyor...

Genesis, Çözüm için Daha Fazla Zamana İhtiyaç Duyduğunu Açıkladı

Kripto kredi şirketi Genesis, sorunlara çözüm bulmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

genesis

Kripto kredi şirketi Genesis, sorunlara çözüm bulmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şirket, müşterilerine yaptığı açıklamada, çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Genesis, Zamana İhtiyaç Duyuyor

Şirketin geçici CEO’su Derar İslim, müşterilere gönderdiği mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Mümkün olduğu kadar çabuk hareket etmeye kararlı olsak da, bu biraz daha zaman alacak karmaşık bir süreç. Çözüme ulaşabileceğimize inanıyoruz”

Maliyet düşürme ve verimliliği içeren müşteri teklifleri planlarının rafine edilmesinde ve şirketin türev ve spot ticaret birimlerinin tamamen faaliyete geçtiğini de sözlerine ekledi.

Genesis Trading’in kredi platformu olan Genesis Global Capital, FTX’in çöküşünün ardından para çekme işlemlerini ve yeni kredi oluşturma işlemlerini durdurmak zorunda kaldı. Aynı zamanda sorunların çözülememesi halinde iflas sürecine gidilebileceği açıklandı. Şirket, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, çözüm bulmanın haftalar sürebileceğini duyurdu.

Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’a atıfta bulunan İslim, şunları söyledi:

“Müşteri varlıklarını koruma ve işleri devam ettirme seçeneklerini değerlendirmek için DCG ve çeşitli müşteri grupları tarafından atanan danışmanlarla iş birliği içinde çalışmayı sürdürüyoruz”

DCG, Earn programı Kasım ayından beri dondurulmuş olan başta Gemini olmak üzere birçok şirketle problem yaşıyor. Gemini kurucularından Cameron Winklevoss, kısa bir süre önce DCG başkanı Barry Silbert’e gönderdiği ve aynı zamanda Twitter’dan paylaştığı mektupta Genesis’i “kötü niyetli oyalama taktikleri” kullanmakla suçladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner