Yükleniyor...

Genesis Digital, 708 MW Kapasiteye Ulaştı

Genesis Digital Assets, 2022 yılının ilk altı ayında Bitcoin madenciliği için 708 megawatt'lık (MW) kapasiteye ulaştı.

Genesis Digital 708 MW Kapasiteye Ulasti

Genesis Digital Assets, 2022 yılının ilk altı ayında Bitcoin madenciliği için 708 megawatt’lık (MW) kapasiteye ulaştı.

Bitcoin madencilik sistemleri bilindiği üzere yoğun bir enerji tüketimine sahip. Özellikle Bitcoin’e ilginin artmasıyla da bu yoğunluk artış gösteriyor. Madenciliği bir şirket özelinde yapan Genesis Digital Assets, 2022 yılının ilk 6 ayında 708 megawatt güç kullandığını açıkladı.

Genesis Digital, Gücünü Teksas’a Kadar Yaydı

Basın açıklamasında ilk 6 ay içerisinde 708 MW güç kullandığını söyleyen Genesis Digital Assets, güç kapasitesini Kuzey ve Güney Carolina’nın yanı sıra batı Teksas’taki tesislerine aktardı.

New York merkezli şirketin hedefinde yeni tesisler var. Ancak, farklı tesislerinin hangi geliştirme aşamalarında olduğunu veya ne zaman çalışmaya başlamaya hazır olacağını belirtmedi. Bitcoin madencilik tesislerinin tamamlanması aylar alabiliyor.

Kingsway Capital liderliğindeki bir turda 125 milyon dolar toplayan Genesis, ikinci turunda Kuzey Amerika ve İskandinav ülkelerindeki operasyonlarını genişletmek için 431 milyon dolar topladı. Genesis’in operasyonlarını genişletmeden önce, İsveç’te 100MW, Teksas’ta 300MW ve Güney Carolina’da açıklanmayan kapasite ile tesislere yeni bir güç dağılımı yapması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner