Genesis Global Capital, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu
Yükleniyor...

Genesis Global Capital, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Yatırım şirketi Genesis Global Trading'in kripto borç verme platformu, geçici olarak para çekme işlemlerini durdurdu.

Genesis Global Capital Para Cekme Islemlerini Durdurdu

Yatırım şirketi Genesis Global Trading‘in kripto borç verme platformu, geçici olarak para çekme işlemlerini durdurdu.

Kripto para piyasasında, FTX çöküşünün etkileri devam ediyor. Dünyanın en büyük ikinci borsası olarak tabir edilen FTX’in çökmesiyle birlikte, kurumsal şirketler zarar etmeye başladı. Özellikle, yatırım varlık yönetim şirketleri likidite problemleriyle karşı karşıya kaldı. FTX’in, kripto endüstrisindeki yüzlerce şirketle bağlantısı olduğu öne sürüldü. Çoğunluğu yatırımcı olan şirketler, varlıklarını kurtarmanın hukuksal yollarını aradı. Son olarak Genesis, kripto borç verme biriminin para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Genesis, Kripto Borç Verme Platformuna Yeni Likidite Arıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Genesis Global Capital olarak bilinen birim, kurumsal bir müşteri tabanına hizmet veriyor ve son çeyrek itibariyle 2.8 milyar dolarlık aktif bir krediye sahip oldu.

Genesis Global Trading‘in, kredi kolunun para çekme işlemlerini durdurması yoğun gündem oldu. Geçici CEO Derar Islim, FTX çöküşünün ardından itfaları ve yeni kredi alımlarını geçici olarak askıya aldığını açıkladı.

Islim, Genesis Global Capital ile Genesis Global Trading‘in birbirinden bağımsız olduğunu dile getirdi. CEO’ya göre, Genesis Trading bağımsız olarak sermayelendirildi ve işletildi.

Ayrıca Islim, Genesis‘in ticaret ve saklama hizmetlerinin tamamen işlevsel olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. CEO, şirketin kredi borç verme birimi için yeni likidite kaynağı aradığını aktardı.

Genesis Global Capital‘in para çekme işlemlerini durdurması ve yeni likidite kaynakları aramaya başlaması, FTX çöküşüyle ilişkilendirildi.

Ayrıca kripto para şirketi Gemini‘nin Earn platformu, Genesis kredi platformundan etkilendiği için para çekme işlemlerini durdurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x