Yükleniyor...

Genesis İflas Davasının İlk Gün Duruşması Ertelendi

Kripto kredi kuruluşu Genesis'in iflas davasındaki "İlk Gün Duruşması" ertelendi.

Genesis Iflas Davasinin Ilk Gun Durusmasi Ertelendi

Kripto kredi kuruluşu Genesis’in iflas davasındaki “İlk Gün Duruşması” ertelendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra ve FTX krizleriyle başlayan zorlu süreç, birçok kripto şirketini iflasa sürükledi. Döneminin en büyük ikinci kripto borsası sayılan FTX gibi ön plana çıkan kurumsal devler, yaşadıkları likidite sorunlarıyla gündeme geldi. Son günlerde ise Digital Currency Group‘un alt şirketi olan Genesis de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bir süredir iflastan kaçan kripto ticaret platformu, 3 milyardan fazla borç yükünü ve 100 binden fazla alacaklısını karşılayamadı.

Genesis’in İlk Gün Duruşması Pazartesi Yapılacak

Kripto kredi kuruluşu Genesis Global Capital‘in Bölüm 11 iflas davasındaki “İlk Gün Duruşması” 23 Ocak Pazartesi günü 14:00’te yapılacak.

Aylar önce para çekme işlemlerini durduran platform, uzun bir süredir ayakta kalmaya çalışıyordu. DCG, alt şirketini kurtarabilmek için CoinDesk‘in de satışını masaya koymuştu. Ancak borç yükümlülüklerini karşılayamayan şirket, 3 milyar dolarlık borç ile iflas başvurusunu bildirdi.

DCG, alt şirketinin bildirdiği bu iflas başvurusuna karşı henüz bir hamle yapmadı. Bilindiği üzere DCG, bünyesinde Genesis, CoinDesk ve Grayscale‘yi barındırıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x