Yükleniyor...

Genesis, Sorunları Çözme Planının Haftalar Sürebileceğini Söyledi

Genesis, müşterilerine gönderdiği bir mektupta, sorunların çözülmesinin haftalar sürebileceğini belirtti.

genesis 2

Genesis, müşterilerine gönderdiği bir mektupta, sorunların çözülmesinin haftalar sürebileceğini belirtti.

Şirket, FTX borsasının çöküşünden bu yana alacaklılar ve potansiyel yatırımcılarla görüşme yapmayı sürdürüyor.

Genesis, Sorunlar Üzerinde Çalışıyor

Şirketin geçici CEO’su olarak görev alan Derar Islim, müşterilerine gönderdiği mektupta, şirketin kredi biriminin problemleri çözmesinin günler yerine haftalar sürdürebileceğin getirdi.

Geçtiğimiz ay Genesis’in kredi kolu, kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, o günden beri sermaye artırmaya ve alacaklılarla anlaşmaya varmaya çalışıyor.

Kuruluş, bununla birlikte potansiyel bir iflas da dahil olmak üzere seçenekleri değerlendirmek üzere yatırım bankası Moelis & Company ile de anlaştı.

İslim, şirketinin müşterilere “olabildiğince şeffaf” olmaya kararşı olduğunu ve deneyimli danışmanlarla birlikte Digital Currency Group (DCG) ile yakın iş birliği yapıldığını vurguladı. CEO ek olarak şirketin diğer tüm operasyonlarının çalışır durumda olduğunu söyledi.

“Bildiğiniz üzere sektör olağanüstü bir süreçten geçiyor. Hızlı bir biçimde çalışıyor olsak da bu biraz zaman almasını beklediğimiz bir süreç. Bu noktada, doğru bir yola varmamızın günler yerine haftalar süreceğini tahmin ediyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x