Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Genesis Trading CEO'su Piyasadaki Sert Düşüşün Nedenini Açıkladı

Genesis Trading CEO’su Piyasadaki Sert Düşüşün Nedenini Açıkladı

ABONE OL:google-news

Tezgah üstü piyasa (OTC) dijital varlık alım satım platformu olan Genesis Trading’in CEO’su Michael Moro, 2017’nin başında kripto paraya yatırım yapanların bugünlerde yüksek satış yapmaya başladıklarını söyledi.

Bitcoin, Ekim 2017’den bu yana ilk kez 5.000 doların altına düştü. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda Bitcoin’in fiyatı 4.603 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Büyük satışlar konusunda yorum yapan Moro, TheBlock’a şunları söyledi:

2017’nin ilk aylarında kripto para birimi satın alım yapan kişilerin bugün ilk kez satış yaptıklarını görüyoruz.

Bu yorumu ile Moro, kripto para piyasasına 2017 yılının sonuna doğru giren perakende yatırımcıların bugünlerde ellerindeki varlıkların büyük bir kısmını sattıklarını dile getiriyor.

Ocak 2017’den Bu Yana Kripto Piyasasının Durumu

Moro, 2017’nin ilk birkaç ayında dijital para piyasasına katılan yatırımcıların şimdi maliyet rakamlarına yaklaşmakta olduklarını sözlerine ekledi. 2017 yılının Ocak ayında Bitcoin yaklaşık 1.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu, ancak fiyatı 17 Aralık 2017’de 19.783,06 dolara yükseldi.

20.000 dolara yakın rekor seviyelere ulaştıktan sonra Bitcoin’in fiyatı, 1 Ocak 2018’e kadar keskin bir şekilde (ve hızlı bir şekilde) 13.800 dolara düştü. Ancak, sadece dört gün sonra 7 Ocak’ta Bitcoin’in fiyatı yeniden 17.109 dolara yükseldi.

Bu yükseliş trendi Bitcoin’in değeri Şubat ayı boyunca düşmeye devam ettiği sürece uzun sürmedi. Kısa bir süre sonra, Mart ayının başında (11.000 doları geçti fazla) bir miktar artış göstermeye başladı ve daha sonra 2018 yılının geri kalan ayı için önemli ölçüde düşerek 6.000 dolar ila 9.000 dolar aralığında seyretti.

14 Kasım’da Bitcoin fiyatı kritik psikolojik 6.000 dolar destek seviyesinin altına düştü. Kripto para birimlerinin fiyatlarının neden bu kadar dramatik bir şekilde düştüğü belirsizliğini koruyor olsa da birçok analist piyasanın çöküşünü (kısmen) tartışmalı Bitcoin Cash (BCH) Hard Fork’una bağlamış durumda.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar