Yükleniyor...

Genesis’in 900 Milyon Dolarlık Borcu İkiye Katlandı

Genesis'in kredi verme platformunun para çekme işlemlerini durdurmasının ardından ortaya çıkan borç miktarında artış yaşanıyor.

Genesisin 900 Milyon Dolarlik Borcu Artiyor

Genesis‘in kredi verme platformunun para çekme işlemlerini durdurmasının ardından ortaya çıkan borç miktarında artış yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Genesis’e bağlı olan kripto para borsası Gemini’nin Earn programını kullanan bir grup müşterinin, Genesis’in kredi verme biriminin 16 Kasım’da müşteri para çekme işlemlerini durdurmasının ardından 900 milyon dolar alacaklı olduğunu bildirilmişti. Genesis’in kredi verme platformu için işler yolunda görünmüyor.

Genesis, İki Şirkete Daha Borçlu

Genesis’in daha önce 900 milyon dolar borcu olduğu bildirilen Gemini müşterileri grubuna ek olarak, avukatlar tarafından temsil edilen iki alacaklı grubu daha var.

Konuya aşina bir kişiye göre, Genesis’te kilitli olan ve konuyla ilgili yasal tavsiye alan müşteriler şu anda yaklaşık 1,8 milyar dolarlık krediyi oluşturuyor. Ve bu sayının artış göstereceği belirtiliyor.

gemini

Farklı bir kaynakta ise Genesis’ten alacaklı olan ve 900 milyon dolar tutarında kredisi bulunan ikinci bir grubun hukuk firması Proskauer Rose tarafından temsil edildiğini söyledi. Üçüncü grubun borçlu olduğu kredi miktarı bilinmiyor. İkinci kaynak ayrıca Gemini müşteri grubunun da Latham & Watkins hukuk firması tarafından temsil edildiğini söyledi.

Genesis 23 Kasım’da yatırımcılara gönderdiği bir mektupta, şunlara yer verdi:

“Kredi işimizin genel likiditesini destekleyen ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm üzerinde anlaşmak için; potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG [Digital Currency Group] dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularımızla görüşmelere başladık”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner