Yükleniyor...

Genesis’in Eski Yöneticileri, Milyonluk Yatırımlarla Ayrıldı

Kripto şirketi Genesis'in iflas başvurusunda bulunmasından sadece haftalar önce, şirketin üç eski çalışanının milyonlarca dolar yatırım aldığı bildirildi.

genesis 5

Kripto şirketi Genesis’in iflas başvurusunda bulunmasından sadece haftalar önce, şirketin üç eski çalışanının milyonlarca dolar yatırım aldığı bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Barry Silbert’in Digital Currency Group’una ait olan Genesis, Kasım ayında kripto borsası FTX’in çöküşünün neden olduğu endüstri patlamasından nasibini aldı ve geçtiğimiz Perşembe günü iflas koruması için başvurdu. Genesis, iflas başvurusunda toplam yükümlülükleri 1,2 milyar dolar ile 11 milyar dolar arasında değişen 100 binden fazla alacaklıyı listeledi.

Genesis’in Eski Yöneticileri, Milyonlarca Dolar Yatırım Aldı

CNBC tarafından görüntülenen yazışmalara göre, kripto borç veren Genesis’in iflas başvurusunda bulunmasından sadece haftalar önce, şirketin üç eski çalışanı yeni bir kripto hedge fonu için milyonlarca dolar temin ettiklerini iddia etti.

Firmada beş yıldan fazla çalıştıktan sonra Eylül ayında Genesis’ten ayrılan Matt Ballensweig, Aralık ayı ortasında potansiyel bir yatırımcıya Hunting Hill Digital adlı bir fon başlattığına dair bir mesaj gönderdi. Ballensweig, Bessemer Venture Partners‘tan 30 milyon dolar değerleme üzerinden 2,5 milyon dolar aldığını ve mesajında ortaklarıyla birlikte 5 milyon dolar daha toplama sürecinde olduklarını yazdı. Mesajda ayrıca, fonun amiral gemisi ürününün 2023’ün ilk çeyreğinde hayata geçeceği belirtildi.

genesis

Bessemer, CNBC’ye gönderdiği bir e-postada Hunting Hill Digital’in yatırımcısı olmadıklarını söyledi.

Fonun diğer ortakları arasında Genesis’te altı yıldan fazla çalışan Martin Garcia ve Genesis’in eski ticaret müdürü Reed Werbitt‘in de yer alacağı belirtildi. Werbitt, Garcia ve Ballensweig 2022 yılında Genesis’ten aynı dönemde ayrılmışlardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x