Yükleniyor...

Georgia’da Kripto Para Eğitimi İçin Yasa Tasarısı Geliyor

Georgia Temsilciler Meclisi, devlet eğitim yetkililerini, finansal okuryazarlığa odaklanan bir program geliştirmeye çağıran bir tasarıyı kabul etti

kripto

Georgia Temsilciler Meclisi, devlet eğitim yetkililerini, finansal okuryazarlığa odaklanan bir program geliştirmeye çağıran bir tasarıyı kabul etti. Tasarıda kripto para birimlerinin belirli bir öğrenme alanı olarak vurgulanması da gözlerden kaçmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mevcut tasarı 169’a karşı 2 oyla kabul edildi. Kamuya açık kayıtlara göre tasarı, daha ayrıntılı değerlendirilmesi için Eyelet Senatosuna gönderilmiş durumda. Cumhuriyetçi temsilciler tasarıyı 1 Mart’ta sundular.

Tasarı metninde 16 finansal okuryazarlık alanına atıfta bulunuluyor. Metinde bazı önemli ifadeler yer alıyor:

“Eyalet Eğitim Kurulu, lisede öğrenciler tarafından tamamlanacak kişisel finansal okuryazarlık konusunda bir çalışma programı önerecektir.”

Tasarı metninde bir çek hesabının dengelenmesi, kredi, kredi puanları, tasarruf, federal gelir vergilerinin hesaplanması v.b. gibi birçok okuryazarlık alanı söz konusu. Bunların içerisinde kripto para birimi alanının da bulunması, sektör açısından bir hayli önemli.

Tasarıda, eğitim kurumlarının 2021-2022 öğrenim yılından itibaren, bu tasarı gereğince finansal okuryazarlık ile ilgili asgari bir çalışma programı yürütüleceği ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x