Yükleniyor...

Girişim Sermayedarı Tim Draper, Silk Road Bitcoinlerinin Yeni Sahibi

Bitcoin endüstrisindeki bir çok girişimde yatırımı bulunan Adam Draper'ın babası, Tim Draper, Silk Road Bitcoinlerinin yeni sahibi oldu.

Bitcoin endüstrisindeki bir çok girişimde yatırımı bulunan Adam Draper’ın babası, Tim Draper, Silk Road Bitcoinlerinin yeni sahibi oldu. 1 Temmuz tarihli US Marshals duyurusunda, bir teklif verenin tüm Bitcoin bloklarını talep ettiği belirtilmişti. Görünüşe bakılırsa bu teklif veren Tim Draper’dan başkası değil.

Bitcoin alım-satımı ve depolama imkanı sağlayan girişim Vaurum tarafından  Medium üzerinde yayınlanan blog gönderisinde, Tim Draper’ın Bitcoin açık artırmasını kazandığı haberi yer aldı. Blog gönderisine göre, Tim Draper kazandığı 30.000’e yakın BTC ile, Vaurum ile ortaklık girişiminde bulunacak. Bu ortaklık ile birlikte Draper, gelişmekte olan Bitcoin piyasalarına likidite sağlayacak.

Draper, açıklamasında şunları söylüyor:

“Bitcoin, insanları zayıf para birimleri ile modern piyasa ekonomisinde işlem yapmaktan kurtarıyor. Vaurum’un ve alınan Bitcoinlerin yardımıyla, zayıf para birimleri tarafından baltalanan piyasalar için, likiditeyi ve güveni artıracak yeni servisler kurmayı umuyoruz. 

Tabiki de hiçbiri, insanların kendi ülkelerinin para birimlerini tutmaları kadar güvenli değil. İnsanların Bitcoinleri elinde tutmaları ve alım-satım yapmalarına imkan sağlayarak, kendilerini zayıf para birimlerinden korumalarını sağlamak istiyoruz.”

Vaurum CEO’su Avish Bhama ise, bu sabah yaptığı açıklamada, Bitcoin ekosisteminin karşı karşıya olduğu iki sorun olan güvenlik ve likidite sorunlarına bir çözüm bulmak istediklerini belirtti. Bhama, Tim Draper ile yapacakları ortaklığın temellerinin atıldığı Bitcoin açık artırması için de hükümete teşekkürlerini sunuyor.

Bakalım Vaurum şirketi, likidite ve güven problemini çözmek için Bitcoinleri nasıl kullanacaklar…

Kaynak, medium.com

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner