Yükleniyor...

Gizlilik Odaklı Brave İnternet Tarayıcısının Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 10 Milyonu Geçti!

Gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, aylık aktif kullanıcı sayısının 10 milyonu geçtiğini duyurdu.

Gizlilik Odaklı Brave İnternet Tarayıcısının Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 10 milyonu Geçti

Gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, aylık aktif kullanıcı sayısının 10 milyonu geçtiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brave’in aylık aktif kullanıcı sayısı Ekim ayında 8.7 milyon olarak açıklanmıştı ve 5 Aralık’ta yapılan duyuruya göre dönem sonunda yaklaşık yüzde 20 ve son bir yılda neredeyse yüzde 100 oranında artışla 10.4 milyona çıktı. Tarayıcının günlük aktif kullanıcı sayısı ise son 12 ayda üçe katlandı ve 3.3 milyona ulaştı.

Kullanımı tercihe bağlı Blockchain özelliğine sahip olan Brave, kullanıcılarını, içerik oluşturucuları ve yayıncıları çevrimiçi reklam görüntülemeleri karşılığında Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendiriyor. Brave, 5 Aralık’ta yaptığı duyurusunda yaklaşık 340.000 doğrulanmış içerik oluşturucunun BAT kazanmak için kayıt yaptırdığını söyledi. Bu, 2019’un başında 28.000 olan doğrulanmış içerik oluşturucu sayısının 12 kat arttığı anlamına geliyor.

Mozilla’nın kurucu ortağı Brendan Eich tarafından 2015 yılında kurulan Brave’nin gelecekte daha fazla özellik sunması bekleniyor. 2017’de Brave, Ethereum tabanlı BAT token satışı ile 30 saniyeden kısa bir sürede yaklaşık 35 milyon dolar toplamayı başarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x